Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bijušo pļaviņiešu atmiņas par plūdiem Pļaviņās 1979. gada pavasarī

Palu laiks vienmēr bijis satraucošs upju krastos dzīvojošajiem. Tik ilgi, kamēr kļūst skaidrs, ka ūdens ceļu atradīs. Kā zināms, ne vienmēr tā ir bijis. 1979. gadā Pļaviņas piedzīvoja postošus plūdus.
“Staburaga” priekštece “Komunisma Uzvara” 1979. gada 14. aprīlī rakstīja: “Aprīļa pirmajās dienās Pļaviņās šīs pilsētas iedzīvotājus pārsteidza plūdi. Lejpus pilsētas bija radies ledus sastrēgums, kas nedaudzu minūšu laikā pacēla ūdens līmeni Daugavā līdz tādam augstumam, kāds līdz šim vēl netika piedzīvots. Applūda Daugavas iela, un ūdens sniedzās gandrīz līdz Raiņa ielai. Daudzi dzīvojamie nami un saimniecības ēkas atradās ūdenī.
Steidzīgi tika izveidota komisija, lai novērstu plūdus un likvidētu to sekas. Komisija veica nepieciešamos pasākumus, un ūdens līmenis sāka kristies, dabas stihija tika pārvarēta.”
Par piedzīvoto tajās dienās ar “Staburagu” atmiņās dalījās nu jau bijušie pļaviņieši.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.