Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Biešu “ekstremālās pārvērtības” Aiviekstē. Žūrijā nemainīgi tikai kungi vien

SALDO KONSERVĒJUMU GRUPĀ izcilākās saimnieces bija Ināra Šmite (vidū), Vija Bērziņa (no kreisās) un Sarmīte Norvaiša (no labās).

Par biedrības “Pļaviņu pļāvēji” rīkotā tradicionālā ražas svētku pasākuma “Rudens veltes burciņā” šī gada dārzeni bija izvēlēta sarkanā biete. To un citu dārzeņu, augļu un ogu gatavošanā, saimnieču veikums bija izcils. Tikšanās vieta nemainīga — Aiviekstes pagasta tradīciju zāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PASĀKUMA GAITĀ notika dažādas atrakcijas un konkursi. Turot rokā kādu dārzeni, vajadzēja noteikt tā svaru.

Kā allaž degustēšanai un vērtēšanai pasākuma dalībnieki nodeva gan sāļos, gan saldos konservējumus, kā arī sulas un vīnus. Īpaši liela konkurence bija pirmajā grupā — ap 30 dažādu paraugu. Nemainīgi žūrijā bija tikai kungi, kuru uzdevums bija grūts un atbildīgs, nosakot gardākos produktus.

RUDENS GARDUMU VĒRTĒŠANAS ŽŪRIJĀ tradicionāli ir tikai kungi.

Lai arī šķiet, ka nav daudz variantu salātiem ar sarkanajām bietēm, tomēr saimnieces bija parūpējušās par to “ekstremālajām pārvērtībām”. Šajā grupā 1. vieta Lidijai Fogelei, 2. — Lilijai Voltmanei, 3. — Vijai Bērziņai. Arī sāļo salātu grupā gardākais veikums Lidijai Fogelei, 2. vieta Vijai Bērziņai, 3. — Marijai Štūrei. Saldo konservējumu grupā 1. vieta Inārai Šmitei, 2. — Vijai Bērziņai, 3. — Sarmītei Norvaišai. Sulu un vīnu labākie darinātāji — Laila Borska un Vladimirs Glods.

UZVARĒJA DRAUDZĪBA. Pasākuma laikā salātus gatavoja arī uz vietas. Gatavošanā sacentās divas komandas.

Pasākuma gaitā notika dažādas atrakcijas un konkursi, kas arī bija saistīti ar dārzeņiem. Turot rokā, noteikt dažādu dārzāju svaru visprecīzāk prata Giedre Zvirgzdiņa, bet pēc garšas tas vislabāk izdevās Andrai Reinholdei. Divas komandas uz vietas sacentās salātu gatavošanā, uzvarot draudzībai. Savukārt Ausma Barševska visu priekam bija izveidojusi biešu “vīriņu”. Šogad viņai dārzā izaugusi ļoti liela sarkanā biete. Tā gan nenokļuva katlā, bet atrada citādu pielietojumu, un pēc radošās darbošanās kļuva par pasākuma goda viesi, iepriecinot apkārtējos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā degustēja ne tikai žūrija, bet arī pārējie dalībnieki, un viņu vērtējumā visizcilākās todien bija aiviekstietes Zentas Glodas marinētās sēnes. Tās garšoja visiem. Interesanti, ka loterijā laimīgākā roka bija viņas vīram Vladimiram, kurš laimēja garšvielu izlasi. Kā atzina biedrības “Pļaviņu pļāvēji” vadītāja Sarmīte Norvaiša — lai tas ir kā pamudinājums ģimenei gatavot arī turpmāk, tāpat kā pārējiem dalībniekiem.

Lai pasākumus izdotos, Sarmīte Norvaiša par atbalstu pateicās Pļaviņu kultūras centra darbiniecēm un Aizkraukles novada pašvaldībai.

Gada noslēguma pasākums “Pļaviņu pļāvējiem” būs 28. decembrī Aiviekstes pagasta tradīciju zālē, uz kuru aicināti pļaušanas, sēņošanas un ražas svētku dalībnieki, lai atkal tiktos un omulīgi pavadītu vakaru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.