Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bezatbildīga, prātam neaptverama rīcība!

Ekrānšāviņš no video

Aizvadītās nedēļas nogalē sociālajos tīklos strauji izplatījās video, kurā bija redzams, kā Saldus novada Jaunlutriņu pagastā, uz autoceļa Ventspils—Kuldīga—Saldus, no priekšā braucošas mašīnas tiek šauti brieži. Notikušais tika filmēts no aizmugurē braucošā transportlīdzekļa. Par šo notikumu tika informēti visi atbildīgie dienesti, un, kā lasāms ziņu portālos, Valsts policija šāvēju ir noskaidrojusi, atsavinājusi ieročus. Par notikušo arī sākts kriminālprocess.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir kārtējais notikums, kas met ēnu uz medniecību un liek vēl vairāk vērsties pret medniekiem, tas tiešām šokēja lielu daļu iedzīvotāju. Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks definē, ka “medības ir vides apsaimniekošanas veids, kas nodrošina medījamo sugu dzīvnieku populāciju stabilitāti ilgtermiņā, sabalansējot to ar sabiedrības drošību, lauksaimniecības un mežsaimniecības attīstību”. Mednieku darbību reglamentē Medību likums. Šajā gadījumā tā nebija vides apsaimniekošana, bet nelikumīga, brutāla, bezatbildīga, prātam neaptverama rīcība!

Nezinu, ko cilvēks gribēja pierādīt un kam sevi apliecināt, šaujot no braucošas mašīnas uz skrienošiem dzīvniekiem. Apdraudēja ne tikai briežus, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošību un dzīvību. Par laimi, uz ceļa nenotika kāda traģēdija.

Šī mednieka rīcību nosoda citi mednieki, arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs “tviterī” norādījis: “Šāda mežonība ir pelnījusi visbargāko likumā paredzēto sodu.” Par soda bardzību lems tiesa, bet skaidrs ir viens — šādam cilvēkam līdz mūža galam vajadzētu aizliegt pat kaķeni ņemt rokās, par nopietnāku šaujamieroci pat nerunājot! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.