Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bērnības sapnī šalko jūra un zied puķes

IZSTĀDES ATKLĀŠANĀ. Larisas Novikas (no kreisās) un Olgas Kolotovkinas gleznu izstāde “Kaleidoskops jeb No klusās dabas līdz Venēcijai” Aizkraukles bibliotēkā būs skatāma līdz 8. aprīlim.
Foto no bibliotēkas

Aizkraukles novada bibliotēkas lasītavas izstāžu zālē aplūkojama divu aizkraukliešu — Larisas Novikas un Olgas Kolotovkinas — gleznu izstāde “Kaleidoskops jeb No klusās dabas līdz Venēcijai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abas izstādes autores ir draudzenes. Viņas teic, ka sapņi par zīmēšanu aizsākās jau bērnībā. Taču toreiz vēl Aizkrauklē nebija mākslas skolas, tāpēc pie sava bērnības sapņa atgriezušās tikai pirms 12 gadiem, kad sāka apmeklēt mākslinieces pedagoģes Taigas Kalvišķes vadītās nodarbības, kurās viņa ieveda krāsu un toņu izzināšanas pasaulē, mācīja kompozīciju, kā arī prasmi ieraudzīt, cik skaista un neatkārtojama ir pasaule. Pirms pieciem gadiem draudzeņu ceļš aizvijās uz mākslas skolas Jaunjelgavas klasi, kur “Trešdienas draudzeņu pulciņā” pie pedagoģes Rasmas Rinkevičas turpināja pilnveidot savu gleznošanas prasmi. Pirms četriem gadiem Olgas Kolotovkinas un Larisas Novikas gleznas varēja skatīt pirmajā personālizstādē Jēkabpilī. Abu gleznotāju darba ikdiena absolūti nav saistīta ar mākslu. Larisa strādā par apkopēju un auklīti, bet Olga ir ekonomiste. Gleznošana ir viņu atslodze no ikdienas rūpēm, tā ir saruna ar savu dvēseli. Larisai vislabāk patīk gleznot ziedus, īpaši magones. Izstādē gan gleznas ar šiem ziediem nav redzamas, jo visas uzdāvinātas draugiem, savukārt Olgai patīk gleznot dabasskatus, īpaši jūru. Tā viņu nebeidz vien fascinēt ar savu mainīgumu un varenību.

Laikā, kurā tagad dzīvojam, dvēselei visvairāk pietrūkst krāsu. Kādu riekšavu no tām varat gūt bibliotēkas piedāvātajā izstādē. 

No ierakstiem atsauksmju grāmatā

Cien. Olgas kundze! Mani saviļņoja viļņu skaistums, spēks utt. Arī labprāt pabūtu Alpos. Vēlu Jums vairot dabas skaistumu savos darbos. Lai Dieviņš Jums palīdz turpmāk arī! Cien. Larisas kundze! Tik skaistu rudens motīvu “Lapas” nevar salīdzināt ne ar ko. Mans gadalaiks ir rudens. Lai jums arī turpmāk izdodas!

*** Cienījamās mākslinieces! Jūsu darbiņi un izstāde kopumā ir vienkārši brīnišķīga. Lai jums veicas turpmākajos radošajos ceļos!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.