Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bēgošajam autovadītājam jāmaksā 1920 eiro liels naudas sods

Kāds pārgalvīgs autovadītājs Aizkraukles novadā pārkāpa vairākus ceļu satiksmes noteikumus.  Policijā par notikušo sākts kriminālprocess un pieci administratīvā pārkāpuma procesi. Vīrietim piemēroti naudas sodi kopsummā par 1920 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 9. oktobrī, policisti Aizkraukles novadā, ceļa Vecumnieki—Nereta—Subate 67. kilometrā, konstatēja transportlīdzekli Hyundai Coupe, kurš brauca ar ātrumu 131 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Tāpat amatpersonas pamanīja, ka automašīnai nav valsts reģistrācijas numura zīmes. Kad likumsargi dienesta automašīnai ieslēdza speciālās gaismas signālus un pa skaļruni deva rīkojumu autovadītājam apturēt transportlīdzekli, viņš sāka bēgt.

Sekošanas laikā transportlīdzekļa vadītājam vairākkārt tika izteikta prasība apturēt automašīnu, taču viņš turpināja bēgšanu pa meža un zemes ceļiem, pļavu un bezceļiem, līdz beidzot iestiga kādā vietā meža masīvā. Tomēr arī tobrīd autovadītājs neizslēdza dzinēju, ar automašīnu turpināja kustības uz priekšu un atpakaļ, tāpēc policists pieņēma lēmumu automašīnas salonā pa atvērto logu iepūst asaru gāzi, pēc kā autovadītāju izdevās aizturēt.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka 1999. gadā dzimušais vīrietis pie Huyndai Coupe stūres sēdies, būdams 1,17 promiļu reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas apliecības. Tāpat tika noskaidrots, ka automašīnai nav noteiktā termiņā veikta valsts tehniskā apskate un tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārgalvīgajam autovadītājam par pārkāpumiem piemēroti naudas sodi kopsummā par 1920 eiro: par nepakļaušanos amatpersonas likumīgajām prasībām — 150 eiro, par automašīnas vadīšanu bez valsts reģistrācijas numura zīmēm — 40 eiro, par tāda transportlīdzekļa, kuram nav veikta  civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, vadīšanu — 100 eiro, par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) — 1550 eiro, kā arī liegums iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu — 80 eiro. Tāpat ir sākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā un bez likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas apliecības. 

Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.