Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bebru pagasta “Zaļumos” audzētās gladiolas iepriecina līdz rudens salnām

Augustam un septembrim piestāv gladiolas. Daudziem tās asociējas ar kapusvētkiem, daudziem — ar pirmo skolas dienu. Kā jau visi ziedi, tās sagādā pozitīvas emocijas. Lai tādas gūtu, devos uz Bebru pagasta “Zaļumiem”, kur zobenveidīgās skaistules jau 40 gadu garumā audzē Maija Pumpuce.
Bebru pagasta “Zaļumos” saimnieko Pumpuču ģimene. Dienā, kad ierodos pie šiem darbīgajiem cilvēkiem, saimnieks ir ataris dažas kartupeļu vagas. Raža ir lieliska, un skatiens tā vien kavējas pie lielajiem dzeltenajiem bumbuļiem. Laksti vēl zaļi, skaisti. Saimniece stāsta, ka mēneša garumā pie kartupeļiem kā svētceļojumā gāja, diendienā nolasot vaboles un to kāpurus.
No saimnieces Maijas uzzinu, ka kartupeļi ir vislabākais priekšaugs gladiolām. To esot ieteicis neviens cits kā leģendārais gladiolu selekcionārs Aldonis Vēriņš. Maijas kundze stāsta, ka katru gadu gladiolas stāda citā vietā. Tās nevajag stādīt jaunā, bet gan iestrādātā zemē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.