Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Bebros slido uz Ornicānu dīķa ledus

Slidotājiem savs soliņš. Rūdolfs Zvejnieks (no kreisās) un Deivids Dzerkalis atpūšas uz Ornicānu dīķa slidotāju soliņa. Tas speciāli ierīkots slidu uzvilkšanai. Arta Zvejnieka foto
500 m apļa plāns no sporta aplikācijas “Strava”.

Vecbebros, uz Ornicānu dīķa, bija sagatavota slidošanas trase 280 metru garumā, vienu dienu tā bija pat 500 metru garumā un 4 — 6 metru platumā ar centrālo laukumu slidošanai pulciņā. Taču kopš 23. decembra ir palicis tikai 20×20 metru liels slidošanas laukums, jo intensīvās snigšanas dēļ visa platība aizsnigusi, un sporta dzīves organizators Artis Zvejnieks vairs nespēj katru dienu visu notīrīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Slidošana notiek uz dabīgā ledus vietā, kur vasarā ir aktīva bebrēniešu peldvieta. Paldies rūķiem, kuri piedalījās darbos ar sniega lāpstu! Palīdzība noderēs arī turpmāk. Auto novietošana veicama laukumā pie Vecbebru tehnikuma viesnīcas ēkas,” informē Artis Zvejnieks. “Ja snieg, laukumu tīru reizi dienā stundu, pusotru, ar traktoru uz ledus nedrīkst braukt. Pavisam ir kādi desmit slidotāji, kas izmanto iespēju slidot,” stāsta Artis Zvejnieks. “Dažam bērnam Ziemassvētkos ir uzdāvinātas slidas, un viņš mācās slidot. Lielākoties bērni paši cits citam iemāca slidot, pamāca arī vecāki. Slidotāji laukumā ir arī vakara stundās, izmantojot lukturīšus, kuri iegādājami būvmateriālu veikalos un piestiprināmi pie galvas.”

Dienās, kad bija pieejama trase, Gunta Andersone nodarbībā noslidoja 10 kilometrus, Artis pats — 10, 12 un 14 kilometrus garas distances, bet viņa dēli Andrejs un Rūdolfs vairāks reizes veica trīs — piecus kilometrus garu distanci, tās uzmērot ar aplikāciju “Strava”. Tomēr tik intensīvas snigšanas apstākļos slidošana būs jānomaina ar slēpošanu.

“Svētdien ieradās pirmais man zināmais Vecbebru ronis — Raivis Jakubovičs. Apskatījām dīķi un kopīgi izlēmām, kur varētu taisīt āliņģi. Raivis pats to izcirta un pēc tam devās ziemas peldē,” stāsta Artis Zvejnieks. Āliņģa vieta ir norobežota ar lentēm.

Zilajā krāsā — pagājušā gada sezonas trases plāns, līdzīgs bija arī šogad, līdz 23.decembrim. Pašlaik no tā palicis tikai zilajā krāsā iekrāsotais laukums, jo trase klāta ar sniegu. Arta Zvejnieka plāns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.