Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienu pasākumi. Daudzas aktivitātes veltītas bērniem

Neretas luterāņu baznīcas interjers. Foto no “Staburaga” arhīva

Rīt, 1. jūnijā, vienpadsmito reizi notiks Baznīcu nakts un ceturto gadu — Atvērto baznīcu diena. Draudzes aicinātas turēt savu dievnamu atvērtu — ekskursijām, apskatei — viesiem no pulksten 10 rītā. Pasākumi notiks Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, veltot uzmanību bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerti un radošās darbnīcas

Visvairāk atvērto baznīcu būs Vidzemē — dalībai reģistrētas 49 baznīcas, tai seko Rīga un Pierīga — kopā 40 baznīcas, Kurzemē — pieteiktas 30 baznīcas. Savukārt Zemgalē, Sēlijā un Latgalē kopā pasākumā piedalīsies vismaz 41 baznīca.

Aizkraukles novadā Baznīcu nakts pasākumi notiks divos Sēlijas dievnamos. Jaunjelgavas baptistu draudzes dievnamā no pulksten 17 līdz 21 notiks aktivitātes bērniem un ģimenēm. Pulksten 18 sāksies koncerts, dzejas lasījumi, kā arī sadraudzība ar uzkodām. Vakara noslēgums sāksies pulksten 21 ar kopīgu tēvreizes lūgšanu.

Neretas evaņģēliski luteriskajā baznīcā visas dienas laikā būs apskatāmas izstādes. No pulksten 12 pie baznīcas par ziedojumiem darbosies kafejnīca, šajā laikā sāksies arī fotoorientēšanās. Pulksten 12, 14 un 16 gida pavadībā notiks ekskursijas pa baznīcu. Dienas plānā paredzēts laiks ar mācītāju, baznīcas sakristejā pulksten 14 stundu bērni varēs izpausties radošajās darbnīcās. Pulksten 18 baznīcu pieskandinās ērģeļu mūzikas koncerts, uzstāsies Simona Sunepa un Saldus mūzikas skolas jaunās ērģelnieces. Vakars noslēgsies ar kopīgu svētbrīdi un tēvreizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarkofāga apskate un dambretes sacensības

Ērberģes evaņģēliski luteriskā baznīca Mazzalvē būs atvērta līdz pulksten 23 un piedāvā plašu programmu, kā arī iespēju īpaši bērniem daudzas lietas darīt pirmo reizi mūžā. Apmeklētājiem būs iespēja iezvanīt baznīcas zvanu — atbilstoši senajai stundu lūgšanu tradīcijai — pulksten 12, 18 un 22, kas atbilst pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Dienas laikā ikviens interesents varēs pamēģināt, kā skan senās baznīcas ērģeles. Plānota arī dārza solu un galda apgleznošana — izmantojot krāsu baloniņus, uz vietas izgatavojot papīra trafaretus ar tekstiem no Bībeles.

Notiks arī sacensības dambretes spēlē ar draudzes čempioni Vinetu Elksnīti, varēs ielūkoties baznīcas pagrabos esošajās kapenēs un apskatīt sarkofāgu. Pulksten 18 notiks mācītāja Aigista Pinkas uzruna. Līdz pusnaktij apmeklētāji gaidīti vēl vienā pagasta dievnamā — Kankaļu Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā.

1. jūnijā durvis apmeklētājiem būs atvērtas arī Iršu katoļu baznīcā, kur būs sarunas pie tējas tases, bērnu priekšnesumi un radošās darbnīcas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēja uzkāpt atjaunotajā tornī

Zemgales novadā pasākumiem bagāti notikumi plānoti Kurmenes Svētā Pētera Romas katoļu baznīcā, kura apmeklētājiem būs atvērta līdz pusnaktij. Apskatei visas dienas garumā būs atvērta arī muiža, parks un klētiņa, kurā varēs iestiprināties. Pulksten 17 baznīcas parkā būs pieejamas atrakcijas un dažādas izklaides bērniem un ģimenēm ar jauniešu centru “Klints”. Baznīcas zvani kā parasti skanēs, sākot no pulksten 9 un ik pēc trīs stundām, ik stundu tiks atskaņotas melodijas. Pulksten 22 baznīcu pieskandinās nakts mūzika.

Valles evaņģēliski luteriskajā baznīcā no pulksten 18 tiks organizētas interaktīvas darbnīcas bērniem. Pēc mācītāja uzrunas sāksies koncerts — uzstāsies Birzgales ansamblis “Pērles”, Skaistkalnes ansamblis “Relako” un vokāli instrumentālā grupa “Lux Sonus”. Pulksten 21 sāksies filma par arhibīskapa Jāņa Vanaga dzīvi ar nosaukumu “Kalps”. Valles baznīcas durvis apmeklētājiem būs atvērtas līdz pusnaktij.

Pirmo reizi kopš torņu atjaunošanas Baznīcu naktī piedalīsies arī

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca — apmeklētājiem būs iespēja uzkāpt tornī. Arī šī dievnama durvis būs atvērtas līdz pulksten 24. 

Zināšanai

Visi “Baznīcu nakts” un atvērto durvju dienu pasākumi apkopoti mājaslapā www.baznicunakts.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.