Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Baznīcu naktī piedāvā izstādes, koncertus un ekskursijas

Foto no “Staburaga” arhīva

27. maijā daudzviet Latvijā un arī Aizkraukles novadā norisinās 2023. gada kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts”, un tajā pašā dienā notiks “Atvērto baznīcu diena”, kad ikviena draudze ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu viesiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AGITA GRĪNVALDE-IRUKA

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma šogad ir “Dzīvība”. Daudzviet dievnami būs atvērti jau no pulksten 10 rītā, taču Baznīcu nakts pasākumi risināsies no pulksten 18 līdz pat pusnaktij. Atbilstoši senajai stundu lūgšanu tradīcijai — pulksten 12, 18 un 22, kas atbilst pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam, skanēs baznīcu zvani.

Visplašāk šajā pasākumā Aizkraukles novadā pārstāvēti ir Sēlijas dievnami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ērberģes luterāņu baznīcā būs apskatāma Konradija Degro seno Bībeļu kolekcija.

Varēs priecāties par Dzidras Jasinskas un Ilzes Pakalnišķītes radošo darbu izstādi “Dzīvības prieks”. No pulksten 10 līdz 17.30 varēs ielūkoties baznīcas pagrabos, apskatīt kapenes, sarkofāgu. Pulksten 18 būs mācītāja Aigista Pinkas uzruna.

No pulksten 19 — draudzes muzikālās dzīves vadītājas Sabīnes Drevinskas un viņas draugu muzikālie priekšnesumi. Pulksten 21 — kopīga lūgšana, no 21.30 — sadraudzība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neretas luterāņu baznīcā šajā dienā visās torņa platformās būs aplūkojama ekspozīcija par tematu “Dzīvība”. No pulksten 19 līdz 21 skanēs baznīcas ērģeļu mūzika un dziesmas.

Seces luterāņu bznīca būs atvērta no pulksten 18 līdz pusnaktij, un pulksten 20.30 tajā notiks dziedātāja Igo koncerts.

Jaunjelgavas Mārtiņa Baltā evaņģēliski luteriskajā baznīcā no pulksten 10 varēs apskatīt Bībeļu un dziesmu grāmatu izstādi. No pulksten 14 līdz 17 būs pasākums bērniem “Es esmu ceļš, patiesība, dzīvība…” (“kvests”, sporta aktivitātes, darbnīcas, filma, cienasts). Pulksten 17 skanēs mūzika un dzeja. No pulksten 18 būs laiks pie ugunskura — mielošanās pie Zaļumbāra ar tradicionālo zupu. No pulksten 18.30 līdz 20 — slavēšana “Dziediet mūsu Dievam dziesmas, dziediet dziesmas mūsu valdniekam”, kurā piedalīsies Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīcas mūziķe Zane Dambe. No pulksten 20 — meditācija dejā, kuru vadīs Anda Done (vēlami klusi un ērti apavi vai zeķītes). Pulksten 22 — mācītāja Edmunda Keidena noslēguma lūgšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kristus Spēka Aizkraukles evaņģēliski luteriskajā baznīcā jau no pulksten 10 būs apskatāma mākslas darbu izstāde, varēs doties ekskursijā pa dievnamu gida pavadībā.

Notiks koncerts Aizkraukles Mūzikas skolas bērnu izpildījumā.

Iršu Svētā Mārtiņa Romas katoļu baznīcā pulksten 14 varēs baudīt bērnu sagatavotos priekšnesumus, pulksten 15 — kristīgās mācības bērniem un pieaugušajiem, pulksten 16 — sarunas pie tējas tases, pulksten 20 — labdarības koncerts “Tev tuvumā”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.