Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Banku atsavināto nekustamo īpašumu intriģējoši zemās cenas izsolēs

Dinamiskajā nekustamo īpašumu tirgū, kur cenas aizvien kāpj, izsoļu cenu pievilcība bieži vien izraisa gan investoru, gan mājokļu pircēju interesi. Starp dažādajām iespējām kā pievilcīgākais vienmēr ir banku izsoles, ar atsavinātajiem nekustamajiem īpašumiem. Izgaismosim iemeslus, kāpēc banku atsavinātie nekustamie īpašumi ir tik lēti.

Atsavināšanas process: būtisks faktors

Banku atsavināto nekustamo īpašumu pieejamības pamatā ir pats process. Šie īpašumi parasti ir atsavināti hipotēkas saistību nepildīšanas vai aizdevumu nemaksāšanas dēļ. Šādos gadījumos iesaistītā finanšu iestāde atgūst īpašumu, lai atgūtu nenomaksāto parādu. Tā kā bankas par prioritāti izvirza savu līdzekļu atgūšanu, tās bieži vien izsola īpašumus zem tirgus vērtības, radot pircējiem unikālu iespēju iegādāties īpašumu par niecīgu daļu no to faktiskās vērtības.

Aktīvu likvidācijas steidzamība

Finanšu iestādēm īpašuma pārvaldība nav galveno pienākumu sarakstā, tāpēc atsavinātie nekustamie īpašumi tiek uzskatīti par ienākumus nenesošiem aktīviem, kas piesaista vērtīgu kapitālu, ko pēc tam varēs izmantot ienesīgākiem ieguldījumiem. Lai paātrinātu pārdošanas procesu, bankas uzskata, ka šie aktīvi ir jālikvidē. Rezultātā viņi var noteikt konkurētspējīgas cenas, piesaistot potenciālos pircējus.

Risku izvērtēšana

Ir svarīgi apzināties, ka bankas atsavinātie īpašumi parasti tiek pārdoti “tādi, kādi ir”, kas nozīmē, ka banka nav atbildīga par nepieciešamajiem remontdarbiem. Pircējiem jābūt piesardzīgam un jāveic rūpīgas pārbaudes, lai novērtētu īpašuma stāvokli. Iespējams izmantot ārpakalpojumu – īpašumu apsekotājus “Droša Izsole”, kas detalizēti izvērtēs potenciālos riskus. Potenciālajiem pircējiem ir jābūt gataviem ieguldīt īpašumā, tāpēc dažus tas var atturēt, taču dažiem sniegt iespēju pārvērst neapstrādātu dimantu par īstu dārgakmeni.

Tirgus aktivitātes stimulēšana

Piedāvājot banku atsavinātos nekustamos īpašumus par konkurētspējīgām cenām, finanšu institūcijas aktīvi stimulē tirgus aktivitāti. Samazinātās cenas ne tikai sniedz labumu bankām, atgūstot kapitālu, bet arī veicina dinamisku nekustamā īpašuma tirgu. Šī pozitīvā tendence tirgū ir abpusēji izdevīga situācija gan pārdevējiem, gan pircējiem.

Iespēja diskusijai

Pretstatā tradicionālajai īpašumu tirdzniecībai, bankas var būt vairāk tendētas uz pārrunām ar potenciālajiem pircējiem. Tas pircējiem dod iespēju vēl vairāk pazemināt pieprasīto cenu vai vienoties par izdevīgākiem nosacījumiem. Elastība sarunās ir vērtīga priekšrocība tiem, kas meklē labāko iespējamo darījumu.

Banku atsavināto nekustamo īpašumu pievilcība slēpjas to izdevīgumā, kas izriet no vairāku faktoru kombinācijas, tostarp atsavināšanas procesa un steidzamības aktīvus likvidēt. Šie īpašumi sniedz unikālu iespēju investoriem un mājokļu pircējiem gūt labumu no darījumiem un ievērojamām investīciju perspektīvām. Tomēr piesardzība, rūpīga izpēte un skaidra izpratne par saistītajiem riskiem ir būtiski priekšnoteikumi, lai pieņemtu pārdomātus lēmumus nekustamo īpašumu tirgus segmentā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.