Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Baltais mīnu lauks

ilustratīvs attēls no canva.com

Sniegotajos vakaros to vien gribas, kā ar siltu tējas krūzi ieritināties dīvānā zem segas ar grāmatu rokā. Kamēr vieni var izbaudīt šo privilēģiju, ir citi — suņu saimnieki, kuri, spītējot putenim un vēja brāzmām, dodas ārā, lai apmierinātu sava četrkājainā mīluļa dabas aicinājumu. Viss jau būtu labi, bet dažiem staidzinātājiem vajadzētu atgādināt par nepieciešamību aiz sava mīluļa savākt. Tas, ka zemi klāj balta sniega sega, nenozīmē, ka zem tās drīkst paslaucīt savu drazu. Dzīvojot pilsētvidē, mēs mijiedarbojamies savā starpā. Maldīgi uzskatīt, ka lauka vidū zem sniega atstātie ekskrementi nevienam netraucēs. Ir ziema, bērni ceļ sniegavīrus, taisa sniega eņģeļus, riskējot trāpīt baltā mīnu laukā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nepatīkamu mirkli ar draudzeni piedzīvojām Aizkraukles pilsētas lielās egles iedegšanas pasākumā. Gaidot norises sākumu, bērni izmantoja iespēju rotaļāties pilsētas centra sniega kaudzēs. Kāda sieviete uz pasākumu ieradās ar meitu un četrkājaino mīluli. Kad suns gribēja nokārtot dabiskās vajadzības, tas viņam tika ļauts turpat zem domes logiem. Kad suns bija atvieglojies, ģimenīte raitā solī ieplūda pūlī, aiz sevis atstājot ekskrementus. Draudzene centās sievietei sekot, lai aizrādītu un lūgtu aiz sava mīluļa savākt, bet gājēja paspēja nozust. Vienkārši sakot, mēs ļaujam pieķēzīt pilsētas centru! Viņai kā mātei vajadzēja aizdomāties, ka tas ir dubultā nepieļaujami vietā, kur bērni spēlējas sniegā.

Līdzīgās situācijās bieži vien nākas sastapties ar agresīvu attieksmi. Reiz kāds vīrs ļāva savam sunim mēslu atstāt bērnu rotaļu laukumā, blakus smilšu kastei, kurā tobrīd spēlējās mans dēls. Pavaicāju, vai nevajadzētu sakopt, šī tomēr nav īstā vieta, kur vest dzīvnieku atviegloties, uz ko saņēmu pretjautājumu — un ko jūs man izdarīsiet? Varētu turpināt kasīties, nofotografēt un publiski kaunināt — bija vairāki varianti. Tā vietā es pēc iespējas mierīgāk vēlreiz centos paskaidrot savu nostāju un aicināju respektēt citus.

Šīs situācijas kārtējo reizi parāda mūsu kultūras un komunicēšanas prasmju līmeni. Piedodiet, bet, kamēr turpināsies pilsētas piecūkošana, aizrādīšana nezudīs. Varētu šķist, ka šādiem suņu saimniekiem tas ir piliens jūrā, uz ko nospļauties, bet, ja tev vairākkārtīgi svešinieks bojās omu, norādot uz neizdarību, septītajā reizē tu paņemsi maisiņu un aiz sava dzīvnieka savāksi kaut vai tā iemesla dēļ, lai kāds izlēcējs tev atkal nemācītu dzīvot.

Esi atbildīgs suņa saimnieks, domā soli uz priekšu, rūpējies par to, lai, sākoties atkusnim, zem baltās sniega segas neatklājas briesmu skats un bērni var baudīt ziemas priekus, nevāļājoties suņu izkārnījumos. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.