Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Automašīnas iegāde vai noma: Kas izdevīgāk?

Automašīna mūsdienās vairs nav ekstra, daudziem tā ir dzīves nepieciešamība. Tomēr, kad ir pienācis laiks auto iegādei, būtiskākais kritērijs, kas ietekmē izvēli, ir ar auto iegādi un uzturēšanu saistītās izmaksas. Šī iemesla dēļ kā alternatīva auto iegādei nereti tiek izskatīta ilgtermiņa auto noma. Bet vai īrēt auto patiešām mēdz būt izdevīgāk nekā to iegādāties? Lai gūtu atbildi uz šo jautājumu, jāizvērtē vairāki faktori.

Sākotnējās izmaksas

Nav noslēpums, ka automašīnas iegāde prasa diezgan lielus sākotnējos ieguldījumus. Bieži vien automašīnas iegādei tiek izmantots līzings vai kredīts, nepieciešama arī pirmā iemaksa, kas ir vidēji 10 % no auto vērtības.

Mazāku sākotnējo ieguldījumu prasa vecāks auto, taču tādā gadījumā jārēķinās ar lielākām uzturēšanas izmaksām – tāds auto agri vai vēlu būs jāremontē.

Periodā, kamēr tiek krāta nauda pirmajai iemaksai vai labākam auto, vai arī tad, ja personīgais auto ir ilgstošā remontā, taču transports ikdienā ir vajadzīgs, laba opcija ir mašīnu īre.

Tā paredz mazākas sākotnējās izmaksas (nepieciešams iemaksāt tikai drošības naudu), turklāt, slēdzot līgumu, uzreiz ir zināms, ar kādu ikmēneša maksājumu jārēķinās. Tādā veidā ir vienkāršāk kontrolēt ar auto saistītās izmaksas.

Automašīnas amortizācija un tehniskā apkope

Jāņem vērā arī tāds aspekts kā auto amortizācija. Ikviens transporta līdzeklis, kas piedalās ceļu satiksmē, ar laiku nolietojas un zaudē savu sākotnējo vērtību. Ar to ir jārēķinās visiem auto īpašniekiem.

Jebkuram transportlīdzeklim ir vajadzīga arī tehniskā apkope. Iegādājoties un uzturot savu personīgo auto, par šo jautājumu atbildīgs ir auto īpašnieks. Savukārt, ja tiek izmantota auto īre, auto nomātājam par transportlīdzekļa apkopi, remontu un ar to saistītajām izmaksām jādomā nav.

Šodien ir pieejama gan vieglo auto, piemēram, BMW noma, gan mikroautobusu noma, lai katrs varētu izvēlēties savām vajadzībām piemērotu risinājumu.

Elegants Auto – uzticams serviss

Ja aktuāla auto noma Rīgā, ieskatieties uzņēmuma Elegants Auto piedāvājumā, kur pieejama gan īstermiņa, gan ilgtermiņa auto noma, busu noma, kā arī transfēra pakalpojumi. Plašāku informāciju atradīsiet mājas lapā www.elegantsauto.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.