Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Auto riepu izvēle: svarīgākie aspekti, kas jāņem vērā

Kad pienācis laiks izvēlēties jaunas riepas savam auto, var apjukt plašajā piedāvājumā, kas ir pieejams tirgū. Pat, ja dažāda veida riepas pirmajā mirklī savstarpēji daudz neatšķiras, tomēr tās var būt piemērotas dažādiem apstākļiem un braukšanas paradumiem.

Tādēļ, izvēloties piemērotākās riepas savam auto, vērts apdomāt dažādus aspektus, tostarp braukšanas apstākļus un paradumus, lai piemeklētu visatbilstošāko risinājumu tieši Jūsu vajadzībām.

Sezona

Ir būtiski izvēlēties sezonai atbilstošas riepas, lai nodrošinātu teicamu veiktspēju un drošību uz ceļa.

Tā, piemēram, vasaras riepas ir veidotas, lai nodrošinātu teicamu saķeri ar ceļa virsmu arī karstā laikā, tās arī mazina akvaplanēšanas risku, tomēr, kad gaisa temperatūra noslīd zem + 7 grādiem, šāda tipa riepas sāk zaudēt savas labās īpašības. Tas arī ir iemesls, kādēļ par riepu nomaiņu vajadzētu lemt, ņemot vērā vidējo gaisa temperatūru, nevis datumu kalendārā, jo agrs pavasaris nereti pārsteidz ar ļoti mainīgiem laikapstākļiem.

Kā alternatīva gan vasaras, gan ziemas riepām var būt vissezonas riepas, ko atļauts izmantot visu gadu, tomēr jāņem vērā, ka to veikums noteikti nebūs tik labs, kā tas būtu, izvēloties tieši riepas vasarai vai ziemai. Vissezonas riepas ir labākais variants tad, kad ar automašīnu tiek braukts maz.

Braukšanas apstākļi

Riepu izvēli nosaka arī braukšanas apstākļi. Piemēram, ja pārsvarā braucat pa pilsētu, izvēlieties riepas ar optimālu bremzēšanas ceļu gan uz sausa, gan slapja ceļa seguma. Piešķiriet uzmanību arī riepu ilgmūžībai un degvielas ekonomijai.

Savukārt, ja daudz braucat pa neasfaltētiem ceļiem, pievērsiet uzmanību riepu izturībai.

Cenas un kvalitātes attiecība

Riepas ir būtisks elements, no kā atkarīga drošība uz ceļa. Svarīgs aspekts ir kvalitāte, tādēļ uz tās rēķina noteikti taupīt nevajadzētu. Vislabākā izvēle, protams, būs Premium klases riepas, taču arī standarta un budžeta klasēs iespējams atrast labus risinājumus.

Labas riepas dažādām vajadzībām piedāvā riepu serviss “MMK serviss’’. Zinošie speciālisti palīdzēs izvēlēties vislabāko risinājumu. Piedāvājumā ir arī riepu montāža un citi pakalpojumi, kas ļaus automašīnu sagatavot jaunajai sezonai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.