Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Audzēkņu tērpu kolekcijas saņem izcilus vērtējumus

Noslēdzies Latvijas profesionālās ievirzes audzēkņu valsts konkurss mākslā “Apģērbs ir vēstījums”. Labi rezultāti arī Aizkraukles novada mākslas skolu audzēkņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā žūrija izvērtēja 340 Latvijas mākslas skolu audzēkņu radītus projektus — tērpu kolekcijas, izmantojot T kreklus, to vizuālās prezentācijas kolāžās un videoformātā. Ikvienu darbu vērtēja nozares profesionāļi — modes dizaineri un kostīmu mākslinieki, kā kritērijus izvirzot tērpu kolekcijas konceptuālo un māksliniecisko ieceri, izpildījumu, gala rezultāta attēlojumu vizītkartē, planšetē vai filmā. Katru darbu žūrija izvērtēja un aprakstīja, veiksmīgākajiem piešķirtas atzinības un diplomi bez vietu sadalījuma.

No Pļaviņu Mākslas skolas bija iesniegti trīs audzēkņu darbi, un diplomu ieguva Danielas Šumkovas veidotie krekli par tēmu “Smēķēšana = lēna pašnāvība!”. Žūrija to novērtējusi kā izcilu, ar supersvarīgu tēmu veipu laikmetā, kas risināta ar humoru un atjautīgu grafiku lietojumu. Tikpat veiksmīga ir arī darba tehniskā kvalitāte, izteiksmīga, labi uztverama attēlu un teksta laukumu kompozīcija.

Aizkraukles Mākslas skolas audzēkņu grupas tērpu kolekcija “Kamēr mamma neredz” novērtēta ar atzinību. Arī šie darbi atzīti kā izcili, ar veiksmīgi izvēlētu vienojošu un minimālu krāsu gammu. Izraudzīta mērķauditorija, kas pašiem ir saprotama un pazīstama. Turklāt atzīstami, ka tik liela autoru grupa spēj radīt vienotu kolekciju, tās prezentāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar saviem darbiem konkursā piedalījās arī Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Lai arī viņi nesaņēma ne diplomu, ne atzinību, iesniegto darbu idejas un izpildījums novērtēti labi.

Konkursa laureātus apbalvos 24. aprīlī Mākslas izglītības kompetences centrā “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola”. Viņi apmeklēs arī Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļas studentu skates. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.