Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atzinīgi novērtē autotrasi. Aizkrauklē atklāj Autokrosa un Folkreisa ziemas kausa izcīņas sacensības.

TRASE IZTURĒJA. Sacensību rīkotāji ir priecīgi, ka trase iztu rēja un bija braucama arī vēl nākamajā dienā. To atzinīgi novērtēja daudzi pieredzējuši autosportisti. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto.

Sporta kluba “Daugavas senleja” autotrasē aizvadīts Autokrosa un Folkreisa ziemas kausa izcīņas pirmais posms. Lai sacensības varētu notikt, saskaņā ar nolikumu trases segums bija jāklāj sniegam un ledum un dalībnieku skaitam jābūt vismaz 50.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spriedze līdz pēdējam brīdim

Pirmās ziemas sacensības bija paredzētas janvāra sākumā, taču nepiemēroto laikapstākļu dēļ tās vairākkārt pārcēla. Arī nedēļas sākumā vēl bija šaubas par sacensību norisi, bet nedēļas otrajā pusē sāka snigt un piesala. Arī autokrosa mājaslapā reģistrēto dalībnieku skaits bija pietiekami liels. Tas liecināja, ka sacensības būs! Sals un sniegs sarūpēja lielisku trasi.

“Līdz pēdējam brīdim bija satraukums par laikapstākļiem. Taču sakarā ar to, ka tika publicēta informācija, ka sacensības tomēr būs, pieteicās pietiekami daudz braucēju un netrūka arī skatītāju. Esmu gandarīts, ka trase izturēja gan sacensību dienu, gan arī nākamajā dienā tie, kas vēlējās to izbaudīt, vēl varēja izbraukt,” stāsta sacensību rīkotājs un trases apsaimniekotājs Ingus Lazdāns.

Uz starta vietējie sportisti

Kopumā pirmajās ziemas sacīkstēs uz starta stājās 50 dalībnieki četrās klasēs. Folkreisā ieradās 29 dalībnieki, kas ziemas seriālā folkreisam ir atbilstošs dalībnieku skaits, vēl seši folkreisa 4WD klases dalībnieki. Autokrosa vienas ass piedziņas klasē 11 pieteikumu. Klase devās cīņā ar radžu riepām, kas nozīmē, ka skatītāji varēja vērot ļoti ātrus braucienus. Autokrosa 4WD klasē pieci braucēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz starta stājās arī autosportisti no Aizkraukles novada. Folkreisā sacentās Ingars Audze, Dainis Žvagins, Kristāns Ornicāns, Sanita Mirošņika un Toms Lielais, kurš startēja arī autokrosā.

Braucējs trešajā paaudzē

Skīverietis Toms Lielais, kuru esam raduši redzēt handbola laukumā, pirmajā posmā startēja gan folkreisā, gan autokrosā. Folkreisā pirmais kvalifikācijas brauciens Tomam bija veiksmīgs, turpretī otrais — ne īpaši. Pirmā apļa pēdējā līkumā sadursme izsita no līderpozīcijām. Tomēr kopumā nostartēt izdevās diezgan veiksmīgi un pēc veiksmīga pusfināla arī iekļūt finālā. Savukārt autokrosā otrajā kvalifikācijas braucienā sadursmē bojātā automašīna liedza turpināt sacensības. Tomam līdzi juta visa ģimene — mamma Rita, māsas un tētis Andris. Viņš pastāstīja, ka Lielo ģimenē ar autosportu aizraujas jau trešajā paaudzē. Vēl padomju laikos tajā pašā trasē sacensībās startējis viņa tēvs, ievērojama pieredze šajā sportā ir arī Andrim, lai gan pēdējos desmit gados pārāk bieži nav redzams pie sacīkšu auto stūres. Tagad handbolu ar autosportu mēģina savienot Toms.

PĒC SADURSMES TRASĒ tālākās sacensības autokrosā Tomam Lielajam bija beigušās.

Sadursmes izsit no līdzsvara

Ingars Audze par pirmajām ziemas sacensībām saka tā: “Nebija plānots piedalīties, tikai dažas dienas iepriekš tika sagādāta mašīna un sāku gatavoties startam. Gāja kā pa kalniem un lejām, bet visi braucieni godam izturēti, un sanāca tikt arī finālā. Pēdējos četrus braucienus ar pārlūzušu stūres reiku abi ar golfu izturējām — golfiņš nepievīla, un visus braucienus nobraucām līdz galam bez skrūvēšanas starp braucieniem. Kopumā sanāca superpavadīta diena, bet sapratu, ka ziemas sacensības nav man.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc veiksmīgiem kvalifikācijas braucieniem un pusfināla vietu finālā izcīnījas Dainis Žvagins, kurš vasaras sezonas pēdējā posmā šajā pašā trasē izcīnīja graujošu uzvaru, un starpsezonā cītīgi trenējās šajā trasē. Dainis fināla brauciena sākumā cīnījās par vietu trijniekā, taču vienā no pēdējiem apļiem pārsita riteni un rezultātā finišu sasniedza 11.vietā.

Dāmu kausa izcīņā startēja četras daiļā dzimuma pārstāves, tostarp koknesiete Sanita Mirošņika, kurai šīs bija pirmās ziemas sacensības. “Braucu ar īrētu mašīnu, trase — tīrs ledus,” atzina Sanita, kura aizcīnījās līdz finālam, taču pirmajā aplī neveiksmīgi trāpīja asā bedrē, kas sagrieza mašīnu. Braucēja to nenovaldīja un ietriecās trases malā. Tomēr tas Dāmu kausā ļāva kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Līmenis jānotur!

Pēc sacensībām, jautāts par sajūtām un piedzīvoto, Ingus Lazdāns saka: “Pozitīvām emocijām piepildīta diena.” Aizkraukles trasi atzinīgi novērtēja arī pieredzējušie braucēji — titulētais Mārtiņš Starks, kurš gan atzina, ka ziemas braukšanai ar radžu riepām vai labu mašīnu ir par maz, jābūt arī meistarībai, un tas ir labs treniņš vasarai, tāpat arī pieredzējušais autosporists Jānis Kozlovskis. “Līmenis jānotur, jo gribam, lai pie mums notiktu arī Latvijas autokrosa čempionāta posms. Šobrīd esam vienojušies par vienu Lietuvas sacīkšu posmu un vienu autokrosa un folkreisa vasaras posmu,” piebilst Inguss un priecājas, ka Aizkraukles autotrases vārds atkal skan, līdz ar to palielinās interese par šo sporta veidu. Ingus atklāj, ka uz ziemas kausa izcīņas pirmo posmu bija ieradušies vairāki braucēji, kuri labprāt būtu piedalījušies folkreisā, taču viņiem nebija savu automašīnu. Aizkrauklē pēc sacensībām nopirktas vairākas braucēju mašīnas, kas nozīmē, kas drīzumā sportistu sarakstos varētu parādīties arī jauni uzvārdi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles trases apraksts:

garums — 860 m

starta platums — 14,5 m

maksimālais platums — 20 m

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

minimālais platums — 10 m.

trases virziens — pretēji pulksteņrādītājam

segums — ledus, sniegs, grunts

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.