Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atzīmēs Vecbebru biškopības skolas simtgadi

VECBEBRU BIŠKOPĪBAS SKOLA.
Foto no zudusilatvija.lv

Godinot Vecbebru biškopības skolas nozīmīgumu, 3. septembrī Vecbebros notiks īpašs pasākums. Uz to tiek aicināti skolas bijušie pedagogi un darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarmīte Plūme, bijusī Vecbebru tehnikuma darbiniece

1922. gadā Latvijas Biškopības centrālā biedrība saņem Zemkopības ministrijas atļauju divgadīgas biškopības skolas dibināšanai un kā piemērotāko vietu izraugās Vecbebru muižu Bebru pagastā. Skolā mācības sākas 1922. gada novembrī, uzdevums — nodrošināt Latvijas lauksaimniecību ar kvalitatīviem biškopjiem. Tāds bija sākums.

Laika ritējumā daudzkārt mainījies skolas nosaukums, tās mācību programmas papildinātas ar jaunām specialitātēm: nozīmīgu vietu ilgus gadus ieņēma ēdienu gatavošanas tehnologu apmācība, Atmodas laikā visai pieprasītas kļuva mājturības un lauksaimniecības jaunveidotās programmas, vēlāk — datorsistēmu tehniķi, viesnīcu servisa speciālisti. Bet visos laikos kā zelta pavediens skolas darbam cauri vijās bišu gudrību apguve — biškopības apmācība Vecbebros bija no pirmās līdz pēdējai skolas dienai (skolu slēdza 2017. gadā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas vēsturē nozīmīgs notikums bija 1972. gadā, kad mācību iestādi pārorganizēja par sovhoztehnikumu. Apvienojot divus kolhozus — “Bebri” un “Komunārs”— ar tehnikumu, tika izveidots Vecbebru sovhoztehnikums, kurš apsaimniekoja ap 8000 ha zemes un nodrošināja audzēkņiem mācību savienošanu ar praksi. Izveidojās stiprs saimnieciskais centrs, izauga ciems.

Svinīgajā pasākumā 3. septembrī no plkst. 12 viesi būs gaidīti Vecbebru tehnikuma kompleksā. Plkst. 13 — gājiens uz Vecbebru muižu, kurā 1922. gadā darbu sāka Vecbebru biškopības-dārzkopības skola; mācību iestādes godināšanas brīdis. Pēc tam būs iespēja apmeklēt Latvijas Biškopības vēstures muzeju, tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālo māju “Galdiņi”, aplūkot skolas simtgadei veltīto ekspozīciju mācību korpusa otrā stāva vestibilā. To veido bijušie pedagogi, savu artavu ar nozīmīgām senatnes liecībām dos Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja darbinieki.

Pēcpusdienā visi tiks aicināti uz svētku kliņģeri un medus kūku un plkst. 16 saņems Kokneses apvienības pārvaldes un Kokneses kultūras centra brīnišķu dāvanu — veltījuma koncertu “Dziedi, jel!”. Tajā muzicēs Kristīne Zadovska (mecosoprāns) un Jānis Lūsēns (klavieres). 

Zināšanai

3. septembrī no plkst. 11 līdz 13 pirmo reizi Vecbebros Latvijas Biškopības vēstures muzejā notiks “Medus svētki”. Tos rīko Ogres tehnikums — mācību iestāde, kura turpina apmācību programmā “Biškopis”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.