Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atšķirīga izpratne par pašvaldības atbalstu. Aizkraukles deputāti apstiprina sešus no astoņiem iesniegtajiem pieteikumiem

Ilustratīvs attēls

Aizkraukles novada domes deputāti maija sēdē apstiprināja sešus no astoņiem iesniegtajiem biedrību un domubiedru pieteikumiem pašvaldības atbalsta saņemšanai mazo projektu īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles novada dome šī gada pašvaldības budžetā dažādu mazo projektu īstenošanai iedzīvotājiem paredzējusi 12 tūkstošus eiro. Tiklīdz apstiprināja saistošos noteikumus par šo atbalstu, domē tika saņemti un aprīļa sēdē apstiprināti pirmie deviņi pieteikumi, kas paredzēja gan rīkot dažādus pasākumus, gan radīt paliekošas vērtības.

Ar šiem pieteikumiem jau izlietota puse no šim gadam paredzētā finansējuma, tāpēc nākamie saņemtie astoņi pieteikumi domes sēdē maijā tika vērtēti rūpīgāk un ne visi arī guva atbalstu. No astoņiem pieteikumiem apstiprināšanai domē virzīti seši. Kokneses senioru klubiņš “Pīlādzītis” un Mazzalves senioru padome guva atbalstu ekskursijas organizēšanai.

Biedrība “Irši iedvesmo” guva atbalstu iecerei sakopt Bulandu pilskalnu, ierīkot pie tā atpūtas vietu un informatīvo stendu. Biedrība “Daugavas Vanagi” saņems finansējumu patriotisku pasākumu rīkošanai un apmeklēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Sēļu klubs” par piešķirto finansējumu rīkos izstādi “Zelta dzīpars Neretas apvienības villainē” un iegādāsies suvenīrus. Atbalstu guva Pļaviņu iedzīvotāju grupas projekta pieteikums par Tēva dienas pasākuma rīkošanu Pļaviņu pirmsskolas izglītības iestādē “Jumītis”.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Arvis Upīts atzina, ka tagad, vērtējot pirmos pieteikumus un lemjot par naudas piešķiršanu, parādās pirmās problēmas, ar kādām jāsaskaras, trūkumi pašvaldības noteikumos. Cilvēku izpratne par aktivitātēm, kādām var iegūt pašvaldības atbalstu, ir ļoti atšķirīga. Piemēram, saņemts pieteikums, kurā lūdz atbalstu divām jogas nodarbībām 10 cilvēkiem, vai, piemēram, pašvaldības darbinieks lūdz atbalstu pasākumam, kas pēc būtības ietilpst viņa un pagasta vadītāja darba pienākumos. Šādi projekti netiek atbalstīti. Tāpat ir pieteikums, kurā ietverta laba ideja, taču tas domāts šauram lokam, piemēram, Tēva dienas pasākums bērnudārzā. Šādā gadījumā pašvaldība lūdz pārskatīt pieteikumu un izvērst to plašāk, jo šis atbalsts tomēr domāts plašākai sabiedrībai. Ir arī pieteikumi, kas saistīti ar infrastruktūras uzlabošanu pašvaldības teritorijā, piemēram, Bulandu pilskalna apkārtnes sakopšana un atpūtas vietas izveide. Pašvaldības vadītājs Leons Līdums norādīja, ka tas tomēr būtu pašvaldības kompetencē un vairāk atbilstu līdzdalības budžetam, kas saskaņā ar jauno Pašvaldības likumu tiks piešķirts pēc iedzīvotāju padomju rosinājuma. Taču, kamēr novadā šī sistēma vēl nedarbojas, biedrības atbalstu šādiem mērķiem vēl var iegūt. Tomēr nākotnē šie projekti vairāk būs vērsti uz pasākumiem, kuru mērķis ir sabiedrības saliedēšana, izglītošana, dažādu grupu iesaistīšana aktivitātēs.

Tāpat A. Upīts norādīja, ka nākotnē plānots projektu vērtēšanu vairāk deleģēt Kultūras pārvaldei, lai deputāti domē saņemtu jau izvērstu vērtējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums šādos projektos nebija pieredzes ar iedzīvotāju grupām, tagad redzam, ka cilvēkiem ir ļoti atšķirīga izpratne par aktivitātēm, kādām varētu piesaistīt pašvaldības finansējumu. Tas nozīmē, ka nākotnē precīzāk jānosaka pieteikumu vērtēšanas kritēriji, kā arī jāprasa detalizētāks projekta pieteikums, jo nepietiek vieknārši uzrakstīt, ka seniori grib braukt ekskursijā.”

Ņemot vērā šobrīd apstiprināto projekta pieteikumu skaitu un pieprasīto finansējumu, naudas budžetā šim mērķim pietiek vēl kādiem četriem projektiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.