Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atnāks, pasēdēs un saņems algu – tas nedarbojas

Iepriekšējos divus gadus vasarā, katru mēnesi nodarbinājām trīs jauniešus, šogad — vienu. Vakances pieteicām Nodarbinātības valsts aģentūrā, ir daži jaunieši, kurus zinām, uzrunājam, lai iet un piesakās, sakot, ka darbs ar mums saskaņots. Pieredze skolēnu vasaras nodarbinātībā mums ir dažāda. Ir ļoti pozitīvi gadījumi un diagonāli pretējas situācijas, jaunieši ir ļoti dažādi. Daži tiešām cenšas, ir aktīvi un dara, ko spēj, tie parasti ir mūsu uzrunātie jaunieši, daudzmaz zinām viņus vai viņu vecākus, tādēļ, sākot darbu, nav nekādu nepatīkamu pārsteigumu. Citi savukārt atnāk uz darbu un “sēž” telefonā, viņiem nav nekādas nojausmas, kam pieteikušies un ko no viņiem sagaida. Laikam radies maldīgs priekšstats, ka atnāks, pasēdēs un saņems minimālo algu. Šogad ne velti mēnesī nodarbināsim tikai vienu jaunieti. Ja mums trāpās jaunietis, kurš strādājot nav lietderīgs, tad viņš savu algu neatpelna. Neskatoties uz to, ka pusi algas finansē valsts, mēs tāpat sev iešaujam kājā. Šobrīd iestāžu budžetiem ir stingri jāsavelk jostas, jāskaita katra kapeika un mēs nevaram atļauties riskēt un nelietderīgi izmest naudu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.