Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atkal nedēļa kovida zīmē

Ir pagājis ilgs laiks, kopš dzīvojam kovida zīmē, bet vēl aizvien šī tēma ir aktuāla, un vīruss rūpējas, lai atkal un atkal būtu jauns iemesls satraukumam.Tik ļoti gribētos atgriezties laikos, kad spriedām par pavisam ikdienišķām lietām un ziemas sezonā lielākais bieds bija ikgadējā gripa un angīna. Diemžēl nekur no kovida prom netiekam. Atkal pārsniedzam rekordus, saslimušo skaits tuvojas 3000 dienā, ik dienu pieaugot vismaz par simts cilvēkiem. Mediķi gan mierina, ka omikrons, lai arī ļoti, ļoti lipīgs, tomēr nav tik smags, vismaz potētiem un veselīgiem cilvēkiem. Tuvinieki un draugi Latvijā šajā sērgā ir zaudējuši jau vairāk nekā 4700 cilvēku. Vairāk nekā 300 000 ir zināmie pārslimošanas gadījumi un visdrīzāk vēl virkne, kas nav uzskaitīti. Tas viss ir iemesls, kāpēc par šo nerunāt nevaram. Varam tikai cerēt un klausīties tajos infektologos, kuri pieļauj, ka varbūt šis ir pēdējais kovida uzvaras gājiens, un pēc tam tas ies mazumā. Tāpat varam ar cerību lasīt par zāļu izstrādi šai slimībai. Bet, protams, ar kovida mazināšanos nekas jau uzreiz neatrisināsies. Būs jādomā, kā palīdzēt mūsu bērniem iemācīties kovida laikā neapgūtās zināšanas, prasmes un iemaņas. Kā atveseļot ekonomiku, kur vairākas nozares šobrīd knapi izdzīvo, kur esam aizņēmušies ievērojamas naudas summas, kas būs jāatgriež. Kā normālā ritmā atgriezīsies veselības aprūpe. Pagājušajā nedēļā atkal satraukumu pauda ģimenes ārsti, kuri jau ilgstoši strādā pārslodzē. Jaunais saslimstības vilnis, nekur nepazūdot arī citām veselības problēmām, rada teju neiespējamus apstākļus tikt ar visu galā. Tas pats slimnīcās, kur atkal pieaug stacionēto pacientu skaits. Pagājušajā nedēļā turpinājās diskusijas par vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu, kas daudziem varētu tuvoties beigām. Valdība ir lēmusi, ka sertifikāta derīguma termiņš būs pieci un deviņi mēneši. Tas nozīmē, ka nepieciešama trešā vakcīna, lai varētu saņemt pakalpojumus un apmeklēt pasākumus, kas notiek “zaļajā režīmā”. Līdzīgus termiņus ir ieviesušas arī citas valstis. Tas ir loģisks solis, ņemot vērā, ka vakcīnu sniegtā aizsardzība ar laiku samazinās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.