Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Atbalstītas Aizkraukles novada biedrību ieceres

Pieci no Aizkraukles novada iesniegtajiem projektiem guvuši atbalstu Zemgales Kultūras programmas projektu konkursā. Kopumā no 73 projektu pieteikumiem atbalstīti 40 par kopējo summu 109 660 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1850 eiro atbalstu saņems Pļaviņu Mūzikas skola ikgadējo Kamermūzikas dienu rīkošanai Pļaviņās. Iestādes direktore Dita Ārgule pastāstīja, ka to centrālais koncerts notiks 30. septembrī Pļaviņu kultūras centrā, kur uzstāsies mūziķu apvienība “Xylem trio” — Rihards Zaļupe (marimba), Oskars Petrauskis (saksofons) un Raimonds Petrauskis (taustiņinstrumenti) ar koncertprogrammu “Dziesmas bez vārdiem”. Vēl mūzikas skolā plānota Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Arigo Štrāla meistarklase vijoles spēlē reģiona mūzikas skolu pedagogiem un audzēkņiem.

Biedrība “Upmales mantinieki” saņems 3000 eiro, ko izlietos projektam “Rotājam, radām Neretas apvienībā, Sēlijā”. Biedrības pārstāve Lidija Ozoliņa stāsta, ka paredzēts rīkot svētkus Neretā, Zalves un Pilskalnes pagastos.

Biedrībai “’Ērberģietes” piešķirti 2370 eiro mūzikas maratona rīkošanai Ērberģes muižā. Žanna Miezīte no biedrības teic, ka tie būs četri kādu iecienītu mākslinieku koncerti, kas ir dārgi, tāpēc finansējums ļoti noderēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Pērses krasts” īstenos projektu “Kokneses muižas pils virtuālā rekonstrukcija”, kam piešķirti 3000 eiro. Biedrības vadītāja Ita Lejiņa informēja, ka paredzēts izveidot zudušās Kokneses muižas jaunās pils 3D virtuālo rekonstrukciju, pamatojoties uz izpēti, kas veikta pagājušajā gadā īstenotajā projektā. Tas dos iespēju interesentiem virtuāli izstaigāt un apskatīt pili.

Aizkraukles novada Kultūras pārvalde īstenos projektu “Laiks iedvesmai amatiermākslā!”, ko fonds līdzfinansēs ar 1716 eiro. Pārvaldes vadītāja Anta Teivāne atklāj, ka tajā paredzēts rīkot dažādas meistarklases amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem. Tās notiks no jūlija līdz pat gada beigām, un pirmā būs augustā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.