Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Arī dzirdei vajadzīga atpūta

Lelde stāsta, ka, mācoties pirmajās klasēs, ļoti vēlējusies mācīties arī mūzikas skolā. Tolaik gribētāju bija daudz, vajadzēja izturēt konkursu. Mēģinājusi, bet pirmajā reizē neesot uzņemta. Satraukusies, ka neizdevās nodziedāt kā nākas. Otrais mēģinājums bija veiksmīgs. Pēc pamatskolas beigšanas iestājās Rīgas Pedagoģiskajā skolā dziedāšanas un muzikālās audzināšanas skolotāju nodaļā. Uz šīs skolas bāzes izveidojās Skolotāju institūts un vēlāk Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskola. Apzināts lēmums mācīties mūziku vai tomēr sagadīšanās? Jubilāre saka, ka to mēdzot teikt arī saviem mūzikas skolas audzēkņiem — ne vienmēr ceļu izvēlamies apzināti. Ir reizes, kad tas vienkārši notiek, ceļš pats cilvēku aizved. Tiesa, pirms došanās uz skolu Rīgā, pārliecības nebija. Turpināt mācīties mūziku Leldei ieteica Lilita Dzilna, kas strādāja Aizkraukles Mūzikas skolā. Aizgājusi pie viņas uz konsultācijām, pastrādāja, atkārtoja iepriekš mācītās tēmas. Ja reiz tik daudz darba ieguldīts, nekas cits neatlika, kā turpināt iet iesākto ceļu. Viens no jaunības sapņiem bija kļūt par diriģenti, bet otrs, tikpat liels — matemātikas skolotāja. Lai gan abas šīs jomas labi der kopā — mūzika ir ļoti matemātiska.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.