Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar sveču liesmiņām aizsāk dižā novadnieka gadu

PIEMIŅAS BRĪDĪ pie tēlnieka un skolotāja Voldemāra Jākobsona atdusas vietas. Foto no memoriālās mājas.

27. janvārī, mūsu izcilajam novadniekam — tēlniekam un skolotājam Voldemāram Jākobsonam apritēja 125. gadskārta. Mākslinieks nav aizmirsts — to liecināja todien spoži izplaukušās sveču liesmiņas atceres brīdī Bebru pagasta Zutēnu kapos. Par to bija parūpējušies Bebru pamatskolas vēstures pulciņa dalībnieki kopā ar skolotāju Ievu Puniņu un memoriālās mājas vadītāja Sarmīte Rode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka viss šis gads aizritēs dižā mākslinieka zīmē, jo saistībā ar šo jubileju jau notikuši un vēl būs vairāki pasākumi. Piemēram, pateicoties skolotājas Ievas Puniņas iniciatīvai, aizvadītajā nedēļā mācību stundās un vēstures pulciņa nodarbībās noritēja dažādas aktivitātes, veltītas mūsu novadnieka atcerei. Visas nedēļas garumā, veicinot lasītprasmi, skolēni ar moto “Es lasu, tu lasi, mēs lasām par Voldemāru Jākobsonu”, lasīja Bebru pamatskolas skolotājas un rakstnieces Lindas Šmites grāmatu “Āmurbrālis, akmens cietais”. 2014. gada izdotais darbs ir visskaistākā dāvana mūsu Tēlnieka mūžam. Savukārt 26. janvārī tika izveidota fotomateriālu izstāde par Voldemāra Jākobsona skolotāja gaitām Bebru pamatskolā no 1944. līdz 1968. gadam.

Voldemāra Jākobsona piemiņai veltītie atceres pasākumi turpināsies arī šonedēļ. 31. janvārī skolēnus gaida sportiskas aktivitātes “Sniega dienā”, bet 3. februārī visi aicināti piedalīties pasākumā “Visi uz slēpēm!” Mežaparka estrādē. Voldemāra Jākobsona skolnieki vienmēr atcerēsies bērnības ziemas un sava skolotāja rosinājumu “Visi uz slēpēm!”, ko gadu gaitā glabā apkopotie atmiņu stāsti un fotogrāfijas memoriālās mājas krājumā. “Vīrus audzina tikai vīri. Ja tādu skolotāju būtu vairāk, kas parādītu, kā ar slēpēm apmest “nāves cilpu”, kādu boksa paņēmienu, kā rīkoties ar akmeni — mūsu puikas būtu citādi,” tā vēstulē muzejam teicis viņa skolēns Kārlis Grosbergs (13.10.1995.).

Savukārt tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālajā mājā “Galdiņos” mākslinieka mūža ievērojamā jubileja tiks svinēta 29. jūnijā ar svētku pasākumu, kurā skanēs atmiņu stāsti, būs koncerts un vēl citi pārsteigumi. Muzeja vadītāja ir gandarīta, ka pasākumu organizēšanā iesaistījušies arī Bebru pamatskolas vēstures pulciņa entuziasti un skolotāja Ieva Puniņa. Sarmīte Rode pastāstīja, ka paralēli šīm aktivitātēm rit arī darbs pie jauna izdevuma sagatavošanas par mākslinieka dzīvi, kā arī iecerēts interesants mājas kafejnīcu dienas pasākums Voldemāra Jākobsona garā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.