Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar “Staburagu” kopā pa dzīvi

Šonedēļ laikraksta jubilāru rubrikā īpašs viesis — pats “Staburags”. Rīt mūsu vietējai avīzei 55 gadu jubileja kopš tās iznākšanas pirmā numura. Esmu intervējusi un rakstījusi par daudziem cilvēkiem, bet šis uzdevums sākumā apmulsināja un nešķita viegls. Lai arī pusgadsimts ar “astīti” ir neilgs laiks, tajā notikušas lielas pārmaiņas.
Uz fermām un lauku brigādēm
Tāpat kā Aizkraukles pilsēta un vēlāk rajons, kas sākotnēji nesa Stučkas vārdu, arī laikraksts šajā vietā aizsāka jaunu vēstures lappusi. Tā pirmo nosaukumu daudzi vēl atceras — “Komunisma Uzvara”, tāpat kā pirmo redaktoru Kazimiru Daņiļeviču. Redakcija sākumā bija Ogrē, tad pārcēlās uz Aizkraukli. Veidojās jauna pilsēta, kas kļuva par rajona centru, un laikraksts auga tam līdzi.
Par padomju laika avīzēm teic — tā laika ideoloģijas rupors. Neapšaubāmi, visiem bija jātic un jāuzsver viena taisnība, jo gatavojāmies taču komunisma uzvarai. Sociālistiskās sacensības, darba pirmrindnieki, oktobrēni, pionieri, komjaunieši un partijnieki, labākie kolhozi un padomju saimniecības — tas viss bija laikraksta lappusēs. Par to vajadzēja rakstīt, izcelt, un tagad var ar smaidu atcerēties, pāršķirstot arhīvu un pamanīt pazīstamus cilvēkus rakstos un attēlos.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.