Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar runci Rūdi apgūst zināšanas par drošību

Baibas Tālmanes foto

Kokneses pamatskolas – attīstības centra izglītojamie piedalījās Valsts policijas organizētajā nodarbībā pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par drošību un ceļa satiksmes noteikumu ievērošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodarbības laikā Valsts policijas inspektore Sanita Zīmele kopā ar bērniem pārrunāja dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājumus — vai bērni vieni bez pieaugušo uzraudzības drīkst atrasties ārā, līdz cikiem vakarā viņi drīkst rotaļāties ārā, kā jārīkojas, ja ārā bērnus uzrunā svešinieki un aicina doties līdzi? Visi kopā noskaidroja, kādi noteikumi jāievēro ceļu satiksmē. Skolēniem tika pastāstīts, ka noteikti ir jālieto ķivere, braucot ar velosipēdu, un braukt ar velosipēdu bērni līdz 10 gadu vecumam drīkst tikai kopā ar pieaugušo. Sākot no 10 gadu vecuma, var kārtot eksāmenu un saņemt velosipēda vadīšanas apliecību. Valsts policijas inspektore Sanita Zīmele vērsa bērnu uzmanību arī uz drošību vasaras brīvā laika aktivitātēs, piemēram, šūpolēs, uz batuta, peldvietās. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ir jāatrodas pieaugušo uzraudzībā.

Kad bija pārrunāti drošības jautājumi, pie bērniem ieradās runcis Rūdis. Viņš vēlējās pārliecināties, vai skolēni ir uzmanīgi klausījušies un atceras drošības noteikumus. Uz runča Rūda uzdotajiem jautājumiem bērni zināja atbildes. Balvā visi saņēma grāmatiņas.

Nodarbības noslēgumā bērni un audzinātājas aicināja runci Rūdi uz kopīgu rotaļu. Paldies Valsts policijas inspektorei Sanitai Zīmelei un runcim Rūdim par bērniem sniegtajām zināšanām!

Baiba Tālmane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.