Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar piemiņas zīmi godina ebreju tautas vēsturi. Pie kādreizējās Lielās sinagogas Jaunjelgavā atklāta stēla

Gintas Grincēvičas foto

Pēc vairākiem gadu desmitiem, Jaunjelgavā pie kādreizējās Lielās sinagogas ēkas atskanēja ebreju lūgsnas, dziesmas un tradicionālās dejas. Ebreju kopienas pārstāvji un vietējie iedzīvotāji bija sapulcējušies pie vēsturiskā nama uz tai veltītas piemiņas zīmes atklāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas ielas 40 nams no 1859. līdz 1941. gadam kalpoja kā pilsētas sinagoga. Tā bija ebreju pulcēšanās vieta un dievnams lūgšanām, Toras un svēto rakstu studijām. Nams bija vienīgā no piecām sinagogām, kas pilsētā pastāvēja līdz otrajam pasaules karam. 1941. gada jūlijā tajā un blakus teritorijā ieslodzīja pilsētas ebrejus un no turienes visus ieveda tuvākajos mežos un nogalināja. Vēlāk ēku pārbūvēja par dzīvojamo māju, kāda tā ir arī šodien.

Piemiņas zīmes idejas un izpildījuma autori ir Jaunjelgavas ebreju memorialās biedrības pārstāvji. Ar savu klātbūtni pasākumā biedrību pārstāvēja Jūlijs Šatcs, ilggadēja Fridrihštates domes deputāta Uriasa Šatca pēcnācējs.

Piemiņas zīmes atklāšanā uzstājās klezmeru grupa “Mazel tov” Hirša Kagana vadībā un dāmu deju kolektīvs “Aviva” Dmitrija Morderera vadībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.