Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar izkapti pa Latviju. Skolu tīkla sakārtošana Aizkraukles novadā ieviestu būtiskas pārmaiņas

AIVARS MIEZĪTIS ir Mazzalves pamatskolas direktors, Aizkraukles novada domes deputāts, saka, šobrīd ministrijas plāni ir vīzija par to, kāds varētu izskatīties skolu tīkls. Līdz 15. augustam IZM jāsagatavo ziņojums, kurš saliks punktus uz “i” par tālāko reformas gaitu, un ar to jāiepazīstina Ministru kabinets. Aivars Miezītis ministres Andas Čakšas vīziju, kuru nesen viņa prezentēja, tēlaini sauc “Ar izkapti pa Latviju”. Reformas neskar tās pārpildītās skolas Rīgā un Pierīgā, kur skolēni pat gaitenī mācās. Citādi situācija praktiski skars visus, un, cik zināms, pat Aizkraukles vidusskola neiztur visus noteiktos kritērijus, bet izņēmuma kārtā šo skolu reformas neskars. Tās skolas, kuras reforma skars, no vidusskolām kļūs par pamatskolām, bet pamatskolām deviņu klašu vietā atstās tikai sešas. Skolas, kuru darbs būs pakļauts reorganizācijai, jauno kārtību varētu ieviest no 2024./2025. mācību gada. Līdz tam laikam Aizkraukles pašvaldībai jāizplāno, kā nodrošināt skolēnu pārvadājumus, kur izmitināt tos, kuri nevarēs katru dienu aizbraukt mājās.
Mazzalves skolas direktors saka, viņa izpratnē lielākā problēma, kuras dēļ nepieciešamas šādas pārmaiņas, nav tik daudz skolotāju atalgojuma vai izglītības kvalitātes dēļ, bet gan pedagogu trūkums. Nākamo divu gadu laikā liela daļa skolotāju aizies pensijā, bet viņu vietā jaunu skolotāju nav. Ilgo un skaļo protestu dēļ, skolotājiem cīnoties par lielāku atalgojumu, jaunieši pat nedomā studēt pedagoģiju.
Aivars Miezītis teic, ka nākamajā mācību gadā viņa vadītās skolas 1. klasē jau tagad garantēti 12 bērni, bet šogad skolu beidza astoņi devītklasnieki. Bērni nāk, “bedre”, kas bija pirms dažiem gadiem, kad klasē mācījās pieci seši bērni, ir pārvarēta. “Vai ministrija skatās reālo situāciju vai tikai sev par labu maina parametrus “Excel” tabulā?” jautā Aivars Miezītis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.