Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar e-pasta uzrakstīšanu pilsonis Zemessardzē vēl nav iestājies

Pēdējo dienu laikā interese par dienesta iespējām Zemessardzē ir krietni palielinājusies. Kandidāti piesakās, gan zvanot pa rekrutēšanas tālruni 1811, gan rakstot e-pastā: esizemessargs@mil.lv., gan atstājot savus telefona numurus rekrutēšanas vietnē www.esizemessargs.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr topošajiem zemessargiem jārēķinās ar to, ka ar e-pasta uzrakstīšanu pilsonis vēl nav iestājies Zemessardzē. Pēc tam, kad kandidāts aizpildījis iestāšanās anketu, tiek veikta anketā sniegto datu pārbaude. Pa to laiku kandidāts iziet medicīnas komisiju. Kad datu pārbaude veikta, medicīnas komisija dod slēdzienu, vai zemessarga kandidāta veselība atbilst dienestam Zemessardzē. Tad kandidāts dod zemessarga zvērestu un uzsāk pamatapmācību, kas ir katra jaunā zemessarga pirmais uzdevums.

Kandidātu atlases process var aizņemt kādu laiku, tāpēc aicinām būt pacietīgiem. Šobrīd strādājam pie tā, lai zemessarga pieteikuma anketu varētu aizpildīt lietotājam draudzīgā ceļā, piedāvājot arī iespēju anketu parakstīt un iesniegt elektroniski.

Vissvarīgākais ir tas, ka Latvijas pilsoņos kvēlo vēlme aizsargāt mūsu valsti un tautu. Jebkuram pretiniekam mazinās vēlme īstenot agresiju pret valsti, ja tās iedzīvotāji demonstrē savos darbos nepārprotamu gribu aizsargāt savu valsti. Valsts neatkarību un brīvību neviens nedrīkst uztvert kā pašsaprotamu. Latvijas neatkarība ir jāsargā katram un ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Un viens no veidiem, kā būt gataviem aizsargāt savu valsti, ir stāties Zemessardzes rindās. Zemessardzē savu vietu atradīs ikvienas profesijas un specialitātes pārstāvis. Ikviena zemessarga civilā izglītība un iegūtā darba pieredze būtiski papildina un stiprina Zemessardzes vienību spējas paveikt visdažādākos aizsardzības uzdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Zemessardzē dien aptuveni 8200 Latvijas pilsoņu, taču šis skaitlis ik pa brīdim nedaudz mainās. Piemēram, zemessargi izstājas, sasniedzot noteiktu vecumu, savukārt jauni nāk viņu vietā. Jebkurā gadījumā, no kopējo aizsardzības spēju viedokļa, dienestam un militārajai apmācībai Zemessardzē ir paliekoša pievienotā vērtība, jo zemessargi vēlāk tiek ieskaitīti rezerves karavīros.

Svarīgi atzīmēt, ka pēdējos gados būtiski uzlabojies zemessargu individuālais ekipējums un tas praktiski ir identisks karavīra ekipējumam. Turklāt zemessargi saņem arvien jaunākus strēlnieku ieročus, kā arī vienības tiek apbruņotas ar pretgaisa aizsardzības un prettanku ieroču sistēmām. Jau tuvākajā laikā Zemessardzes vienības sāks saņemt arī jaunos 6×6 platformas bruņutransportierus “Patria”.

Informē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 55. kājnieku bataljons

Ja vēlies dienēt tieši Zemessardzes 55. kājnieku bataljonā, sazinies ar mums:

 pa tālr.: 28308125, 1811;

 e-pastā: 55bn@mil.lv; esizemessargs@mil.lv;

 facebook.com/zs55kb, instagram.com/55kb_zemessargi/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.