Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ar bērnu potēšanu nesteidzas. Ir sertifikāts, un visas durvis vaļā

No pagājušā gada 16. decembra sākta piecus līdz 11 gadus vecu bērnu un pusaudžu vakcinācija pret Covid-19. Tā nav obligāta, un arī tās aptvere pagaidām nav liela.

Iespēja ir


Vakcinācija šajā vecuma grupā pret Covid-19 notiek ar “Pfizer-BioNTech” bērnu vakcīnu “Comirnaty”. To var darīt ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs, un tā jāveic vecāka vai cita likumiskā pārstāvja klātbūtnē, līdzi ņemot nepieciešamos dokumentus. Otro devu var saņemt pēc trīs nedēļām, tomēr rekomendēts to veikt pēc trīs mēnešiem. Kā skaidrojusi Imunizācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska, lielāks intervāls starp vakcīnas devām nodrošina augstāku un ilgstošāku efektivitāti, kā arī mazina iespējamās blaknes, kas gan ir ļoti retas.Kopš vakcinācijas sākuma decembrī nedēļas laikā pirmo vakcīnu šajā laikā saņēma ap 400 bērnu. Šobrīd tie jau ir ap 3000 visā Latvijā, no kuriem 44 noslēguši potēšanās kursu.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.