Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Apsverot ielas nosaukuma maiņu, aicina godināt novadnieku Jāni Endzelīnu

LINARDA LAICĒNA IELA KOKNESĒ nav pārāk gara un blīvi apdzīvota. Tajā ir ap desmit māju, taču par tās nosaukuma maiņu nu spriež visi Kokneses pilsētas un Aizkraukles novada iedzīvotāji. Imanta Kaziļuna foto

Laikraksta “Staburags” redakcijai piezvanīja mūsu lasītāja Biruta no Kokneses, lai izteiktu viedokli par Aizkraukles novada pašvaldības aptauju saistībā ar iespējamo Linarda Laicēna ielas Koknesē nosaukuma nomaiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kādēļ ievērojamu cilvēku vārdu vietā, kā rezultātā var sanākt šādas diskusijas, nevar izvēlēties ko neitrālu un skaistu, piemēram, Liepu vai Parka ielu? Ja jau gribas ievērojamu cilvēku vārdā, tad vajadzētu godināt mūsu novadnieku, valodnieku, latviešu valodas un citu baltu valodu pētnieku Jāni Endzelīnu. Laikā, kad tik daudz runājam un cīnāmies par latviešu valodu, grūtāk iedomāties piemērotāko vārdu. Endzelīna mantinieki joprojām saimnieko valodnieka īpašumā Koknesē, Pērses upes krastā. Ja jau tiek aktualizēts ielu nosaukuma maiņas jautājums, tad tikpat svarīgi būtu padomāt par 1905. gada ielu — neviens nav ierosinājis to mainīt? Kas tas par nosaukumu, gadskaitlis. Lūk, šo ielas nosaukumu vajadzētu mainīt uz ko skaistu un vietai simbolisku!”

Aizkraukles novada pašvaldības mājaslapā un mobilajā lietotnē šobrīd notiek aptauja par to, vai ir jāmaina Linarda Laicēna ielas nosaukums Koknesē un kāds būtu iespējamais jaunais nosaukums. “Staburags” jau rakstīja, ka tiek piedāvāti trīs varianti, taču Jāņa Endzelīna piedāvājumā nav:

* Ernests Blese (1892—1964) — valodnieks, tulkotājs. Dzīvojis Kokneses “Laimoņos”. 1944. gadā devās trimdā uz Vāciju, profesors vairākās universitātēs (Maincā, Germerstreimā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Kārlis Lakše (1892—1949) — viens no izcilākajiem sava laika latviešu fotogrāfiem, kura daiļradē īpašu vietu ieņem senā Koknese, nozīmīgi vēsturiski notikumi un personības.

* Jūlijs Voldemārs Feders (1838— 1909) — latviešu gleznotājs, spilgtākais ainavas žanra pārstāvis Latvijas mākslā. Dzimis Koknesē. Savos darbos iemūžinājis arī Kokneses ainavas. 

ILZE CELMA

Nesauksim ielas konkrētu, reālu personu vārdos! Tad, mainoties laikiem, varēsim iztikt bez sabiedrības šķelšanās! Rosinu noņemt uzvārdu, atstājot ielas nosaukumā vārdu. Būs Linardiem sava iela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KRISTĪNE ANDRULE

Brīnums, ka Guntis Libeks neierosināja šo ielu pārsaukt savā vārdā, ja jau ir tik gudrs un pareizs.

RIGONDA BĒRZIŅA

Ielām ir jānes vietvārdi un ar apkaimi asociētas lietas. Nekādi uzvārdi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.