Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Apstiprināts Sēlijas vēsturiskās zemes ģerbonis

Staltbriedis raksturo lepnos sēļus, kas iet augstu paceltu galvu
Pēc vairāk nekā gadu ilgām diskusijām Valsts heraldikas komisijas izbraukuma sēdē Ilūkstē prezentēja jaunizveidoto Sēlijas vēsturiskās zemes ģerboni. Tas veidots, uz sarkana lauka attēlojot pretēji pagrieztu, ejošu sudraba staltbriedi.
Četriem pievienojas piektais
Četriem kultūrvēsturisko zemju ģerboņiem, kas iztsrādāti 1930. gadā, nu, pēc 90 gadiem, pievienojies piektais — Sēlijas ģerbonis — un ir vienīgais no pieciem, kurā tā simbols attēlots kustībā. Ģerboņa mākslinieks Edgars Sims, attēlojot stalto dzīvnieku, tam pievienojis arī devīzi “Augsti paceltu galvu”. “Sēļi ir tikpat lepni kā šis dzīvnieks — iet augsti paceltu galvu. Esmu izstrādājis daudz ģerboņu, un tā vienmēr ir liela atbildība, jo apzināmies, ka ģerbonis pārdzīvos mūs visus, to lietos vēl daudzās paaudzēs uz priekšu. Taču veidot Sēlijas ģerboni tā bija īpaša atbildība, jo tas ir nozīmīgs šīs kultūrvēsturiskās zemes identitātes simbols. Lietojiet un lepojieties ar to!” vēlēja mākslinieks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.