Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Apbedījumi Vietalvas pagastā netiks skarti

Pēc Krievijas agresīvā iebrukuma Ukrainā arvien biežāk sabiedrībā izskan aicinājums nojaukt tos padomju laika pieminekļus, kas izveidoti par godu Padomju armijai. Vairākās Latvijas novadu pašvaldībās jau pieņemti šādi lēmumi un pieminekļi demontēti. Tādi ir arī Aizkraukles novadā un “Staburags” skaidroja, kāda ir pašvaldības un iedzīvotāju attieksme šajā jautājumā.
Viens no šādiem objektiem — brāļu kapu memoriāls — ir Vietalvas pagastā. Padomju laikā augusta pirmajā svētdienā (tagad sestdienā — red.) Vietalvā notika vērienīgs pasākums Otrajā pasaules karā kritušo piemiņai. Šī tradīcija saglabājusies līdz mūdienām. “Kā būs šogad? Vai piemiņas pasākums notiks? Vai tiks saglabāts memoriāls Vietalvas brāļu kapos?” redakcijai jautā kāda lasītāja (uzvārds zināms).
Memoriālu projektē leģionārs
Šāda rakstura jautājumi tika aktualizēti saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā. Lai novērstu plašu pulcēšanos 9. maijā pie Uzvaras pieminekļa Rīgā, Saeima aprīlī steidzamības kārtā pieņēma grozījumus likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, kas aizliedz organizēt sapulces, gājienus un piketus tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša Padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.