Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ap 300 novērošanas kameru palīdz atklāt nekārtību cēlējus un attur no pārkāpumiem

Novadā par drošību un kārtību gādā astoņi Aizkraukles novada Pašvaldības policijas darbinieki. Visur būt nav iespējams, tādēļ lieti noder novērošanas kameras, kas palīdz konstatēt pārkāpumus un vainīgās personas saukt pie atbildības. “Modrās acis” izvietotas daudzviet novadā un līdz šim jau palīdzējušas atrisināt daudzus noziedzīgus gadījumus, kā arī rast skaidrību ceļu satiksmes negadījumos.
Anita Ozola, Aizkraukles novada Pašvaldības policijas priekšniece, stāsta, ka darba ir ļoti daudz. Izsaukumi tiek saņemti arī par noklīdušiem suņiem un kaķiem, bijuši zvani par stārķiem, kas izkrituši no ligzdas. Šādās situācijās pašvaldības policisti sazinās ar dzīvnieku patversmi “Mežavairogi”, ar ko noslēgts līgums.
Izsaukumi tiek saņemti visu laiku. Pašvaldības policijā taisnību meklē uz kara takas nonākuši kaimiņi, tiek pieteiktas sūdzības par nesakoptām teritorijām un daudz ko citu.
Novērošanas kameru vērtība ikdienā jūtama dažādu ceļu satiksmes negadījumu skaidrošanā. Bieži vien pie pašvaldības policijas pēc videonovērošanas kameru ierakstiem vēršas Valsts policijas darbinieki. Tāpat kameras palīdz saglabāt pilsētas infrastruktūras elementus un atklāt nekārtību cēlējus. “Vakara un nakts stundās jaunieši nereti demolē bērnudārzu teritorijas vai neatļauti uzturas Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja teritorijā “Kalna Ziedos”. Valsts policija pēc iesnieguma saņemšanas sūta mums pieprasījumu, novērošanas kameru ieraksti bieži palīdz atklāt pārkāpējus,” stāsta Anita Ozola.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.