Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Anžela Saļņikova: “Darbā ar suņiem atradu pati sevi”

Profesionālā suņu friziere aizkraukliete Anžela Saļņikova savu nodarbošanos nereklamē, sakot, ka cilvēki paši pastāsta cits citam par iespēju frizēt suņus. Viņa ir pašnodarbināta persona un Aizkraukles salonā suņus frizē jau vairākus gadus. Tikai ar lielu pierunāšanu izdodas tikties intervijā, lai uzzinātu vairāk par viņas ceļu uz grūmera jeb suņu friziera profesiju.
Pogu frizē vairākas reizes gadā
Ar Anželu tiekamies viņas salonā. Tikko savu Maltas zīda sunīti Pogu atnesis viņa saimnieks, pats dodas projām, lai suns ar viņa klātbūtni nenovērstu uzmanību, un darbs var sākties. Poga ir uztraukta, lai gan skaistumkopšanas salonu apmeklē vairākas reizes gadā. Šajā ziņā suņi līdzinās cilvēkiem — pārdzīvojumi, izjūtas, ierasto apstākļu maiņa redzama arī četrkājaino draugu uzvedībā. Vieni ir priecīgi, mierīgi, citi uztraukti vai bēdīgi.
Kad Anžela Pogu sāk ķemmēt un ar viņu runā, mazā kliente pamazām nomierinās. Pēc tam seko vannošanās — šim nolūkam salonā ir iegādāta speciāla suņu vanna. Mazākos suņus tajā ieceļ, bet lielākie ieiet pa speciālām durvīm vannas sānos. Padomāts arī par pievilcīgu telpas noformējumu — pie sienas ir flīzes ar suņu attēliem. Ar speciālu šampūnu tiek izmazgāts viss apspalvojums, sākot no ausīm un beidzot ar ķepām. Šķiet, siltā duša Pogai patīk, un viņa, esot pavisam mierīga, ļaujas ūdens strūklām. Tomēr ik pa laikam noskurinās, kā jau suņiem ierasts, un tad pa gaisu aizlido gan putas, gan ūdens šaltis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.