Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

ANO Ģenerālā asambleja pieprasa tūlītēju Krievijas karaspēka izvešanu no Ukrainas

(201022) — UNITED NATIONS, Oct. 22, 2020 (Xinhua) — Photo taken on Oct. 22, 2020 show a view of the UN Security Council meeting on Sudan and South Sudan and the situation in Abyei at the UN headquarters in New York. UN Undersecretary-General for Peace Operations Jean-Pierre Lacroix said Thursday that the peace process in Abyei, a territory contested by Sudan and South Sudan, remains fragile despite some positive developments. (Eskinder Debebe/UN Photo/Handout via Xinhua) – Eskinder Debebe/UN Photo -//CHINENOUVELLE_10096/2010230857/Credit:CHINE NOUVELLE/SIPA/2010230905

ANO Ģenerālā asambleja trešdien ar pārliecinošu balsu vairākumu pieņēmusi rezolūciju, kurā nosodīta Krievijas agresija pret Ukrainu un pieprasīts, lai Krievija nekavējoties izved savu karaspēku no šīs valsts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc vairāk nekā divas dienas ilgām debatēm šādu rezolūciju atbalstījusi 141 no 193 dalībvalstīm, to vidū Latvija. Atturējušās 35 valstis, tai skaitā Ķīna. Vēl 12 dalībvalstis balsojumā nepiedalījās un tikai piecas –  Krievija, Baltkrievija, Eritreja, Ziemeļkoreja un Sīrija – balsojušas pret.

Dokumentā izteikts pārliecinošs starptautiskās sabiedrības nosodījums Krievijas agresijai pret Ukrainu, kā arī Baltkrievijas iesaistei un atbalstam nelikumīga spēka lietošanā. Rezolūcija pieprasa nekavējoties izbeigt militārās aktivitātes Ukrainā un izvest Krievijas karaspēku no Ukrainas teritorijas.

Tajā apliecināts stingrs atbalsts Ukrainas suverenitātei, neatkarībai, vienotībai un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās un pievērsta uzmanība satraucošajai humānajai situācijai un nepieciešamībai sniegt tūlītēju atbalstu Ukrainas bēgļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezolūcija, kam ir nesaistošs raksturs, pieņemta ANO Ģenerālās asamblejas ārkārtas sēdē, jo to nebija iespējams pieņemt ANO Drošības padomē, kurā Krievijai ir veto tiesības.

Starptautiskā sabiedrība ir apliecinājusi stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei, neatkarībai, vienotībai un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās, kā arī sniedz plašu atbalstu Ukrainai šajā grūtajā brīdī, pēc šī balsojuma uzsver Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM).

ĀM atzīmē, ka rezolūcija tika pieņemta ANO Ģenerālās asamblejas ārkārtas speciālā sesijā pēc tam, kad ANO Drošības padome nevarēja vienoties par rezolūciju Krievijas negatīvā balsojuma (veto) dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk nekā divas trešdaļas pasaules valstu nosodīja Krievijas īstenoto militāro agresiju Ukrainā un uzbrukumus civiliedzīvotājiem, aicinot nekavējoties to izbeigt. Paužot solidaritāti ar Ukrainu, tika uzsvērta satraucošā humanitārā situācija un tūlītēja atbalsta sniegšana bēgļiem no Ukrainas.

Latvija stingri nosodīja Krievijas agresiju un īstenoto brutālo uzbrukumu Ukrainai, kuru atbalsta Baltkrievijas režīms.

Latvija aicina nekavējoties pārtraukt Krievijas īstenotās militārās darbības un izvest visus Krievijas militāros spēkus no Ukrainas.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.