Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Anita Vectirāne apzina senčus septītajā paaudzē

“Man vienmēr interesējusi ģeogrāfija, vēsture, literatūra, un te, Ērberģē, mēs esam vairākas, kā saka, “uz augšu pasistas”, biežāk sabiedrībā nekā mājās,” saka Anita. Jau agrā jaunībā, kad iepazinusies ar Elmāru, viņš aizrāvis ar savu interesi par dzimtas koka veidošanu. Vispirms palīdzējusi apzināt viņa senčus, kuru vēsture 7. paaudzē meklējama Jaunpiebalgas pusē. Arhīvos Latvijā atrasti dati par diviem vīra ģimenes priekštečiem no 1725. — 1727. gada. Ķērusies klāt saviem radu rakstiem. Anitas vecāki daļēji ir no Lietuvas, un, lai atrastus datus par viņiem, vajadzētu pētīt kaimiņu valsts arhīvu. Tēvs Frīdis Grīnvalds bija lauksaimniecības arteļa “Dzimtene” priekšsēdētājs, bet vēlāk kolhoza “Ļeņina ceļš” brigadieris.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.