Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Amatierteātri tiekas “Pērses krastos”

Neretas “Leišmalīte” izspēlē A. Bankas komēdiju “Sausā lapa”. Ivetas Skabas foto

Šīs nedēļas izskaņā Koknesē valdīja teātra gars, jo saiets “Pērses krastos” atkal pulcēja skatuves mākslas cienītājus no tuvākām un tālākām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdienas vakarā saietu atklāja Daudzevas amatierteātris ar Z. Pamšes viencēlienu “Vīrietis”, pēc tam Brocēnu amatierteātris izrādīja klasiku — H. Ibsena “Leļļu namu”. Jaunjelgaviešu veikumu — iestudējumu “Muitnieka māja” (H. Paukšs) — varēja noskatīties iršēnieši.

Sestdiena sākās ar svinīgu saieta atklāšanu, tas bija arī viens no Aizkraukles novada svētku pasākumiem. Kas vēl nebija redzējuši, izmantoja iespēju un noskatījās Seces “Dūdenīšu” iestudējumu — “Ar spaini pa galvu” (H. Paukšs). Kultūras centra pagalmā Neretas “Leišmalīte” izspēlēja A. Bankas komēdiju “Sausā lapa”. Līdz sirds dziļumiem aizkustināja Saldus Tautas teātris ar A. Dzīles lugas “Vakars ar pīlādžu tēju” iestudējumu. Raganīgas noskaņas ienesa Staburaga “Pirmā prognoze” ar “Raganiņu Jāņiem” (A. Grīniece). Šīs pašas lugas iestudējumu, tikai mazalviešu “Tradares” sniegumā, varēja vērot Iršos un Bebros. Izrāžu parādi Koknesē noslēdza Lielvārdes Tautas teātris ar Dž. Patrika lugas “Mana dārgā Pamela” iestudējumu.

Savukārt saieta noslēguma dienā pirmie uz Kokneses kultūras centra skatuves kāpa pļaviņieši un izrādīja jaunāko veikumu — iestudējumu pēc Mairitas romāna “Vecais mērkaķis” motīviem. Monoizrādi “Gribu uz Parīzi!” (M. Vellers) uz Koknesi bija atvedis Valkas pilsētas teātris. Tālu ceļu bija mērojis Taujēnu (Lietuva) teātris, un pat lietuviešu valoda nebija šķērslis, lai saprastu, kas notiek ar “Īres līgumu un trīs olām”. Saietu noslēdza vietalvieši, koknesiešiem un pilsētas viesiem spēlējot komēdiju “Par diviem zaķiem un pelēm uz galda” (B. Jukņēviča).

Ivetas Skabas teksts un foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.