Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Albertu Legzdiņu atminoties. Vērtē Mirdza Parfilova, pensionāre

SKATS NO KONCERTA. Publicitātes foto

Atklāti sakot, man ļoti žēl, ka Dziesmu svētku dēļ tika aizēnots kāds ļoti jauks un sirsnīgs pasākums, kas notika VEF Kultūras pilī. Jūlija sākumā te notika veltījuma koncerts mūžībā aizgājušajam “Čikāgas piecīšu” dalībniekam Albertam Legzdiņam un viņa daiļradei, kurā piedalījās mūziķi, dziedātāji un aktieri. Domāju arī, ka viens koncerts šim cilvēkam bija par maz, par to liecināja arī biļešu “mednieki” pie ieejas, kuri cerēja, ka varēs nopirkt kādu lieku biļetīti, jo kasē tās bija izpirktas. Patiesībā jau “Čikāgas piecīši” bija kā mūsu Atmodas laika priekšvēstneši, viņi lika sarosīties mūsu prātiem un iztaisnot muguras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No Čikāgas īpaši uz šo koncertu ieradās apvienības ģitārists, komponists un dziedātājs Armands Birkens. Viņš ir Legzdiņa ilggadējais skatuves kolēģis, domubiedrs un daudzu populārāko dziesmu līdzautors. Piedalījās arī “Čikāgas piecīšu” mūziķis Alnis Cers no Čikāgas un Lorija Vuda-Cinkusa, kura vienīgā no “Čikāgas piecīšiem” ir atgriezusies uz dzīvi Latvijā.

Koncertā skanēja dziesmas no uzveduma “Čikāgas piecīši — Leģendu atgriešanās”, ko izpildīja aktieri Gundars Silakaktiņš, Mārtiņš Brūveris, Aija Dzērve, Marģers Eglinskis un dziedātāja Ieva Sutugova.

Pasākumā piedalījās arī Anta Eņģele un Laila Ilze Purmaliete, Julgī Stalte un Ēriks Zeps, Ainars Bumbieris un vēl citi mākslinieki. Turpinot Legzdiņa aizsākto tradīciju, koncerta finālā vārds tika dots arī bērnu kolektīvam. Tā bija Agneses Šīrantes, bijušās aizkrauklietes, vadītā bērnu estrādes studija “Kukurags”. Sen nebiju redzējusi tik aizraujošu bērnu priekšnesumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā skanēja Legzdiņa dziesmas dažādos izpildījumos. Skanēja arī dziesmas no Lolitas Ritmanes un Alberta Legzdiņa kopdarba “Eslingena”.

Alberts Legzdiņš mūžībā devās 2017. gada 18. martā. Ansamblis “Čikāgas piecīši” saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Legzdiņš apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeni. 

Uzziņa

“Čikāgas piecīši” uzskatāmi par senāko muzicējošo latviešu populārās mūzikas grupu, kas dibināta 1961. gada pavasarī, kad 11. martā uz savu pirmo koncertu sapulcējās Modris Avotiņš, Uldis Ievāns, Jānis Rinkušs un Alberts Legzdiņš. Kopumā šajos gados ansambļa sastāvā darbojušies vairāk nekā 30 mūziķu un dziedātāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.