Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aktīvākie — Skrīveru skolēni

Biedrība “Daugavas Savienība” organizēja jauniešiem radošo darbu konkursu “Mana Daugava”. Ar izciliem rezultātiem tajā jau sesto gadu piedalījās Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni.

Konkursa mērķis bija palīdzēt attīstīt Daugavas tuvumā dzīvojošo jauniešu izpratni par Daugavas nozīmi Latvijas vides un kultūras vērtību aizsardzībā, kā arī veicināt atbildības izjūtu attiecībā pret vidi un atbildīgu dzīvesveidu, kas balstīts esošo vērtību saglabāšanā un kopšanā.
Konkursā bija aicināts piedalīties ikviens Daugavas krastos esošā novada vai pilsētas skolēns. Šogad biedrības rīkotajā konkursā jauniešiem “Mana Daugava“ tika iesniegti 11 radošie darbi. Aktīvākie bija Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni, kas katru gadu ir atsaucīgi un iesniedz savus darbus. Šogad skolu pārstāvēja seši darbi par kultūvēsturisko mantojumu, tā saglabāšanas iespējām mūsdienās un trīs darbi saistībā ar ekoloģiju un vides problēmām. Augstāko novērtējumu un pirmo vietu ieguva 10. klases skolēna Kristera Škapara darbs “Skrīveru pagasta upju ūdens kvalitāte” (vadītāja — skolotāja Daiga Martinsone). Kristers pētīja upju krastu stāvokli, pH līmeni, aļģu un ūdensaugu daudzveidību piecās paraugu ņemšanas vietās gan pavasarī, gan arī rudens sezonā. Otro vietu ieguva 11. klases skolnieces Meldra Spēka un Laura Zīmele (Ruta Dišereite) ar veikto darbu — videomateriālu par Aizkraukles pilsdrupām un to aizsargāšanas iespējām. Visi darbu autori saņēma atzinības rakstus, laureāti — naudas balvas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.