Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Akcija rada rūgtumu un vilšanos. Darbinieki neko nezina par tekstila pieņemšanu

ilustratīvs foto

Reizēm labi domāta lieta kādam var radīt nevis prieku un gandarījumu, bet rūgtumu un vilšanos. Tā sanācis arī ar aicinājumu ziedot mantas ukraiņu ģimenēm Latvijā SIA “Eco Baltia Vide” tekstila savākšanas punktos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbinieki rausta plecus

Laikraksta “Staburags” 18. oktobra numurā publicējām ziņu, ka SIA “Eco Baltia Vide” akcijā “Atver sirdi, atver skapi” sarkanajos tekstila konteineros var likt lietas, ko vēlas ziedot ģimenēm, kuras iebraukušas Latvijā no Ukrainas. Lūgums bija pēc cimdiem, šallēm, cepurēm, gultas veļas, segām un dvieļiem. Ziņa tika sagatavota, balstoties uz SIA “Eco Baltia Vide” sniegto informāciju un uzņēmuma mājaslapā atrodamo karti ar norādēm, kur iespējams nodot tekstilu. Tā brīža informācija kartē liecināja, ka tekstilu var nodot arī šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos Skrīveros, Koknesē, kā arī Aizkrauklē, Jaunceltnes ielā 9b.

Pēc šīs ziņas publicēšanas ar mums sazinājās vairāki mūsu lasītāji, kā arī Skrīveru pagasta pakalpojumu centra vadītāja. Cilvēki stāstīja, ka ne laukumā Skrīveros, ne Koknesē tekstilu nepieņem. Skrīveru laukumā esot viens violetas krāsas konteiners, iespējams, domāts tekstilam, taču tas nav atvērts. Saņēmām ziņu arī par Aizkraukles laukumu. Kāds vīrietis pastāstīja, ka ar ziedoto mantu maisu devies uz Jaunceltnes ielu 9b, kur darbinieki neizpratnē raustījuši plecus, jo neko par tekstila pieņemšanu nezina.

Labo maldinošo informāciju

Sazinājāmies ar SIA “Eco Baltia Vide” pārstāvi Alisi Zvaigzni, lai viestu kādu skaidrību šajā jautājumā. Viņa atzina, ka interaktīvajā kartē pie šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumiem Skrīveros un Koknesē saglabājusies veca, maldinoša informācija un šeit tekstilu tiešām vairs nepieņem. Viņa atvainojās visiem, kuriem šis pārpratums radījis neērtības, un pateicās vērīgajiem lasītājiem, jo radušās situācijas dēļ kartē atjaunota un precizēta informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesants stāsts ir par šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu Aizkrauklē. SIA “Eco Baltia Vide” pārstāve stāstīja, ka šajā laukumā tekstilu vajadzētu pieņemt. “Akcijas “Atver sirdi, atver skapi” informatīvo kampaņu neizvērsām pārāk plaši, iespējams, tāpēc arī kāds varēja nezināt par iespēju nodot tekstilu. Ziedojumam domātās mantas var arī nesapakot atsevišķā maisā, bet brīvi nodot kā jebkuru tekstilu, jo tas viss no pieņemšanas punktiem kopā nonāk šķirošanas centrā Tukumā un tiek rūpīgi izvērtēts. Mūsu mērķis ir Ukrainas bēgļiem atlasīt pašu labāko, kā arī tieši to, kas tajā brīdī visvairāk vajadzīgs. Sadarbojamies ar biedrību “Tavi draugi”, kuri mums ziņo par nepieciešamajām lietām,” skaidro Alise Zvaigzne.

Tekstilu nepieņem

Reālā informācija uz vietas gan liecina kaut ko citu. Zemi, kur izveidots šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, no SIA “KUK” nomā reģionālais atkritumu apsaimniekotājs “Vidusdaugavas SPAAO”, un uzņēmuma mājaslapā sarakstā, ko tad pieņem šajā laukumā, tekstila nav. Līdz ar to vienīgā vieta, kur Aizkrauklē var nodot tekstilu, ir sarkanie konteineri, kurus gan neapsaimnieko “Eco Baltia Vide”, bet SIA “KUK”.

Šī uzņēmuma vadītājs Zemgus Vītoliņš pastāstīja, ka ik pa laikam šajos konteineros tiešām gadās mantas, kas sapakotas atsevišķos maisos ar norādi, ka tas ir ziedojums ukraiņiem. Šīs mantas tiek pakotas atsevišķi un kopā ar citu tekstilu tāpat nogādātas šķirošanas centrā Tukumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visdrošāk sazināties ar biedrībām

Aizkraukles novadā šobrīd aktīvi darbojas divas organizācijas, kuras regulāri vāc ziedojumus Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem, tāpēc tiem, kas vēlas kaut ko ziedot, vislabāk sazināties ar šo organizāciju pārstāvjiem. Viena no tām ir Vaira Lejniece no Jaunjelgavas (tālr. 29709743).

Viņa pastāstīja, ka šobrīd tiek vākti ziedojumi, lai piepildītu autobusus ar skolēniem vajadzīgajām lietām. “Tie ir ģeneratori, lukturīši un to baterijas, sveces, varētu būt arī segas un siltās virsdrēbes, taču tām ir jābūt tīrām, mazlietotām. Tādām, kā jūs mājās izņemtu no skapja un paši vilktu mugurā. Kara apstākļos, kad sākas uzlidojums, skolēni dodas uz pagrabiem, patvertnēm un turpina mācīties, tāpēc viņiem ir vajadzīgi šie lukturi, sveces, ģeneratori.

Paldies tipogrāfijai “ABC Jums”, kas ziedoja klades un burtnīcas,” stāsta Vaira Lejniece, kura arī pati sēžas busiņam pie stūres, lai nogādātu vajadzīgās lietas Ukrainā.

Savukārt lietas, kas vajadzīgas Ukrainas karavīriem frontē, palīdz sagādāt biedrība “Laime Saimē” Pļaviņās. Par ziedojumiem karavīriem jāsazinās ar biedrības vadītāju Andri Zepu (tālr. 29163297).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.