Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizraujošs muzikāls piedzīvojums. Vērtē Ina Dimpere, pensionāre

Pēc koncerta fani varēja nofotografēties kopā ar mūziķiem.
Ināras Sudares foto

Man vienmēr paticis radīt un svinēt svētkus — ar skanīgām dziesmām radu un draugu lokā. Arī “Raxtu Raxtu” jubilejas koncertus gaidu ar siltu sajūtu un saviļņojumu, jo zinu, ka tajos kopā ar “Raxtu Raxtu” mūzikas draugiem radīsim svētkus sev un latviešu mūzikai. Tie ir svētki arī man personīgi, jo, atskatoties uz padarīto un piedzīvoto, saprotu, ka šie desmit gadi mani kā cilvēku darījuši labāku un vēl laimīgāku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Marts Kristiāns Kalniņš

Varbūt ne vienmēr kultūras baudījuma meklējumos vajag doties uz Rīgu, pa pērlītei var atrast arī Latgales vēstniecībā “GORS”, Bauskā, Madonā, Līvānos, Krustpilī.

Mans pēdējā laika lielākais guvums ir muzikālās apvienības “Raxtu Raxti” koncerta apmeklējums Līvānos. Koncerts notika saistībā ar kolektīva desmit gadu jubileju. Par godu šim notikumam mūziķi paredzējuši plašu jubilejas koncerttūri pa visu Latviju. Diemžēl Aizkraukles novads tajā nav ietverts, bet mūziķus var notvert šo sestdien Brocēnos, un ir jau zināms, ka vasarā viņi koncertēs Rojas un Kandavas brīvdabas estrādē. Tā ka laikus jau var iekrāt naudu šim apmeklējumam. Manuprāt, ja arī neesat šīs grupas fans, pēc koncerta apmeklējuma par tādu kļūsiet. Tik ekspresīvu, uzlādējošu, sirsnīgu, humorpilnu, enerģijas pārpilnu koncertu sen nebija gadījies redzēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varbūt papildu bonusu mūziķiem deva tas, ka divi no viņiem — Kristīne Kārkle-Kalniņa un Edgars Kārklis — ir līvānieši, un, kā zināms, mājās pat sienas palīdz.

Koncertā skanēja gan “Raxtu Raxtu” zināmākās kompozīcijas, gan arī pavisam jauni skaņdarbi no grupas jaunā albuma “Vidū Saule”.

Kā zināms, muzikālo darbību grupa aizsāka ar Imanta Kalniņa mūziku, ko izspēlēja tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, bet darbību turpināja, radot aranžējumus latviešu tautas mūzikai, kā arī radot jaunas oriģinālkompozīcijas, saglabājot latvisko kodu un mūzikas interpretāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā skanēja arī dziesma, kura bija pirmā, ko mūziķi mēģināja pirms desmit gadiem — tā bija Imanta Kalniņa dziesma ar Laimas Līvenas vārdiem “Karsta mana jauna dziesma”. Kopā ar klausītājiem grupa izdziedāja latviskāko no latviskajām (kā teica Kristīne Kārkle-Kalniņa) dziesmu “Man bij dziesmu vācelīte” no kinofilmas “Maija un Paija”. Un kur tad vēl suģestējošā “Es izjāju prūšu zemi”.

Bet man pēc koncerta vēl ilgi ausīs skanēja teju vai buramvārdi no grupas dziedātās Jāņu laiku dziesmas: “Bur man burvji,/skauž man skauģi,/nevar mani izpostīt./Dieviņš taisa dzelža sētu/apkārt manu mājasviet”.

Koncertā piedalījās: Kristīne Kārkle-Kalniņa (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, harmoniums, klavieres, stabules, oboja), Edgars Kārklis (balss, akordeons, dūdas, stabules), Armands Treilihs (basģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Ilze Grunte (ģitāras, arfa, mandolīna). 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.