Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizliegumu vietā jāfokusējas uz izglītošanu

Mācību gads ieskrējies, tuvojamies pirmajam brīvlaikam. Prieks par mazo klašu un bērnudārza vecāko grupiņu bērniem, kuriem sports patīk, viņi cenšas, un ir rezultāts. Septiņus un astoņus gadus vecie bērni ir kārtīgi sportisti, bet jau vecākiem svarīgākas kļūst citas lietas. Joprojām ir bērni, kas uz sporta stundu nāk ar ārsta zīmi, kurā teikts, ka viņš ir atbrīvots no ritmikas elementiem. Tas nozīmē, ka viņš neko nevar darīt, bet vērtējums, atzīme viņam tāpat jāliek. Fizisko nodarbību vietā viņiem vajadzēs apgūt sporta teoriju. Vecāko klašu audzēkņiem jāmācās arī sporta spēļu noteikumi, piemēram, futbola, florbola. No jaunā mācību gada skolēni vairs nevarēs paļauties uz iespēju bieži labot zemās atzīmes uz augstāku. Turpmāk to varēs darīt tikai vienu reizi. Bērniem, kuri sāk mācīties 4. klasē un pirmo reizi saskaras ar atzīmju sistēmu iepriekšējo burtiņu vietā, šāda iespēja ir vajadzīga. Pirmajos pārbaudes darbos viņi vēl nesaprot šāda novērtējuma — atzīmju likšanas — būtību. Necenšas tik ļoti, cik patiesībā varētu. Ir labi, ja vismaz vienu reizi var atzīmi labot un tālāk mācīties ar apziņu, ka jācenšas. Vecākajās klasēs gan — kādu atzīmi saņēmi, ar tādu jādzīvo.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.