Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkrauklietis Rūdolfs sacentīsies par Stāstnieku ķēniņa titulu

LIELIE DIŽIE STĀSTNIEKI — Rūdolfs Babris (no kreisās) un Toms Židovs. Ligitas Veļčinskas foto

Jau rakstījām, ka pērn no Aizkraukles novada seši labākie stāstnieki devās uz Rīgu, kur sacentās ar visas Latvijas labākajiem stāstniekiem konkursā “Teci, teci, valodiņa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Decembra sākumā Rīgas Latviešu biedrības namā satikās jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem uz Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” finālu, kas norisinājās jau 27. reizi. Finālam Rīgā bija izvirzīti 129 dalībnieki, piedalījās 121.

Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” mērķis ir stāstīšanas tradīciju iedzīvināšana, kopšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā. Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti Guntis Pakalns, Agita Lapsa, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Dāvis Suharevskis, Inita Šalkovska, Toms Treibergs, Oskars Moore, Aelita Ramane.

Kā tad lielajā konkurencē veicās mūsu puses stāstniekiem? Lūk, rezultāti! Jaunākajā grupā I. Gaiša Kokneses vidusskolas 2. klases skolniece Marija Freimane (skolotāja Ludmila Strautniece) kļuva par Lielo stāstnieci. Savukārt aizkrauklieši — otrklasnieks Toms Židovs (Sarmīte Rudaka) un trešklasnieks Rūdolfs Babris (Ligita Veļčinska) — novērtēti kā Dižie stāstnieki!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez panākumiem nepalika arī vidējās un vecākās grupas stāstnieki. Viņus pārstāvēja Pļaviņu vidusskolas skolēni, un visiem trim piešķirts Lielā stāstnieka tituls! Tie ir: 4. klases skolniece Hermīne Folkmane (Kristīne Rulle), 6. klases skolēns Kristofers Kalniņš (Sandra Silirova) un 9. klases skolniece Kaiva Annika Avotiņa (Laura Avotiņa).

Konkursa fināla kulminācija ir Latvijas Stāstnieku ķēniņu titula pretendentu sacīkstes, kurās dalībnieki, kuri trīs reizes konkursā ieguvuši Dižā stāstnieka vērtējumu, dalās ar stāstiem, lai noskaidrotu, kurš tiks atzīts par Latvijas Stāstnieku ķēniņu. Gada beigās tas būs jāpiedzīvo Aizkraukles novada vidusskolas 3. klases skolēnam Rūdolfam Babrim. Šī bija trešā reize, kad Rūdolfa sniegums novērtēts ar Dižā stāstnieka titulu. Visus trīs gadus zēnu konkursam gatavoja skolotāja Ligita Veļčinska. Jāpiebilst, ka Stāstnieku ķēniņa titulu nopelnīja arī viņas bijušais audzēknis Kristiāns Bērziņš, kurš pašlaik mācās Rīgas Mediju un mākslas tehnikumā. “Novēlu Rūdolfam izcīnīt Ķēniņa titulu, jo zinu, ka līdz tam ceļš ir bijis ļoti garš, un pieņemu, ka arī sarežģīts,” saka Kristiāns. “Galvenais ir labi pārzināt savus tekstus, neuztraukties un būt ar vēsu prātu. Žūrijas locekļu būs daudz, un vērtēs ļoti detalizēti. Skolotāja Ligita ļoti labi strādā ar audzēkņiem, jo ne velti Rūdolfs jau tagad ir ticis tik tālu. Es ticu, ka viņam viss izdosies!” “Staburagam” sacīja Kristiāns. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.