Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukliete bez atlīdzības ukraiņiem māca latviešu valodu. Sarunvaloda palīdz integrēties.

“Labrīt, labdien, paldies, mani sauc...” un daudzas citas ikdienā nepieciešamās sarunvalodas frāzes latviešu valodā Aizkraukles Interešu izglītības centra telpās apgūst novadā izmitinātie ukraiņi. Nodarbības brīvprātīgi vada aizkraukliete Daila Bružuka. Tā bija viņas iniciatīva — palīdzēt ukraiņiem integrēties, piedāvājot apgūt latviešu valodu.

Tiekas reizi nedēļā
— Kas tevi pamudināja mācīt latviešu valodu ukraiņiem?
— Ukrainā sākās karš. Gribēju cilvēkiem palīdzēt, sāku domāt, kā to vislabāk izdarīt. Jā, var ieskaitīt naudu, atbalstīt finansiāli vai praktiski, iegādājoties un nosūtot pamatlietas, taču es gribēju sniegt ko vairāk. Tā kā man ir pieredze — pēc izglītības esmu latviešu valodas un literatūras skolotāja, biju skolotāja Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, privātskolā “Laisma”, tāpat man ir pieredze, mācot latviešu valodu cittautiešiem —, sazinājos ar pašvaldību un piedāvāju savu palīdzību.
Ar ukraiņiem tiekamies reizi nedēļā, nodarbība ilgst pusotru stundu. Uz pirmo nodarbību ieradās septiņi mācīties gribētāji, katrā nākamajā nodarbībā skaits par vienu pieauga. Lielākoties tās ir sievietes, nāk arī jaunietes, sākumskolniece un viens vīrietis.
— Valodas apguve ir viņu pieklājības žests vai nepieciešamība?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.