Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles sporta skolu vadīs Kaspars Židovs

GATAVS JAUNIEM IZAICINĀJUMIEM. Jaunais Aizkraukles novada sporta skolas direktors Kaspars Židovs.

Aizkraukles novada sporta skolas direktora amatā apstiprināts sporta skolotājs, florbola treneris Kaspars Židovs. Jaunos pienākums viņš sāks pildīt 5. decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Treniņgrupas pirmsskolas vecuma bērniem

Sporta skolas direktora vakancei pieteicās trīs pretendenti, visi saistīti ar sporta jomu. Vērtēšanas komisija par piemērotāko atzina Kasparu Židovu, kurš sporta jomā strādā 11 gadus. Piecus gadus aizkrauklietis bija sporta skolotājs Daudzeses pamatskolā, pēdējos sešus — sporta skolotājs Aizkraukles novada vidusskolā. Viņš ir arī sporta skolas treneris, vada florbola nodarbības. Kaspars vairākus gadus vadīja novada sporta skolotāju metodisko darbu.

Viena no nākotnes vīzijām, ko jaunais direktors cer realizēt, ir izveidot fiziskās attīstības grupu pirmsskolas vecuma bērniem. “Sporta skolā varētu atvērt treniņgrupas, kurās pirmsskolas vecuma bērni apmeklētu vispārējās fiziskās sagatavotības treniņus. Tās būtu rotaļas un spēles, kas palīdzētu apgūt sporta pamatprasmes. Tas ļautu bērniem un vecākiem gūt ievirzi sporta dzīvē. Treneriem tas palīdzētu gūt kontaktus un ātrāk novērtēt bērnu spējas un saskatīt talantu konkrētam sporta veidam,” par nākotnes plāniem stāsta jaunais Aizkraukles novada sporta skolas direktors Kaspars Židovs.

Novārtā netiks atstāti esošie sporta veidi un grupas. Aizkraukles novadā ļoti populārs ir futbols, jau ilgāku laiku notiek diskusijas par šī sporta veida pārņemšanu sporta skolas paspārnē. Pagaidām virzība nav panākta, Kaspars Židovs centīsies strādāt arī pie šī jautājuma risināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šķiršanās no audzināmās klases

Jaunais direktors rēķinās ar grūtībām, kas skar sporta nozari. Bieži vien treniņu grupu piedāvājumu nosaka treneru pieejamība. Atalgojums ir zems, kā ar pamatdarbu sporta skolas treneri izdzīvot nevar. “Visbiežāk par treneriem kļūst sporta skolotāji, kas paralēli pamatdarbam skolā pēcpusdienās vada treniņgrupas. Tas ir viens no nozares klupšanas akmeņiem, kas jārisina — atrast labus trenerus un piesaistīt viņus Aizkrauklei,” skaidro Kaspars.

Decembrī jauno vadītāju gaida sāpīga šķiršanās. Sākot pildīt direktora pienākumus, viņš vairs nebūs sporta skolotājs, īpaši grūti būs šķirties no audzināmās klases. “Vecāki man uzticēja bērnus, būs grūti no viņiem šķirties. Bērnus pazīstu jau sen, kopš 2. klases vadu viņiem sporta stundas, pēdējos trīs gadus esmu klases audzinātājs. Bērni un viņu vecāki ir lieliski, šķirties būs grūti un sāpīgi,” saka Kaspars.

Arī turpmāk jaunais direktors būs florbola treneris savam lolojumam — vienībai “Aizkraukles NS”. “Florbola komandā esmu ieguldījis lielu darbu. Redzot jauniešos vēlmi darboties, no manas puses nebūtu korekti pamest puišus, es to nemaz nespētu. Mēs strādājam ar perspektīvu, ticu, ka puiši novada vārdu nākotnē varēs aizstāvēt arī pieaugušo līmenī, spēlēt Latvijas florbola čempionāta otrajā līgā. Turpināsim strādāt!” saka Kaspars Židovs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.