Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles slimnīcai jauna vadība

Rinalds Muciņš. Foto: LETA, Ieva Makare

Apstiprināti jaunie SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes locekļi. Par ārstniecības iestādes vadītāju izraudzīts Rinalds Muciņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzšinējās valdes priekšsēdētājas Dzintras Krišjānes un valdes locekles Lauras Kļučinas termiņš šajos amatos beidzās novembra beigās. Viņas jau laikus Aizkraukles novada domi, kas ir slimnīcas kapitāldaļu turētāja, informēja, ka neturpinās veikt šos pienākumus. Jauno valdes locekļu vietām pašvaldība bija izsludinājusi konkursu.

Aizkraukles novada domes izpilddirektors Uldis Riekstiņš informēja, ka pieteicās seši pretendenti, un pēc pirmās kārtas palika četri. Par valdes priekšsēdētāju kā piemērotāko atzina Rinaldu Muciņu un valdes locekles amatā ievēlēta Ilze Binovska.

Saistībā ar Rinalda Muciņa apstiprināšanu jaunajā amatā, plašsaziņas līdzekļos izskanēja bažas, vai viņš bijis piemērotākais šim amatam, ja līdz ar citiem nesen atcelts no amata Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdē, kurai izteikta neuzticība. Uldis Riekstiņš atzina, ka viņam un komisijai šis fakts bija zināms, bet nav nekādas informācijas, ka prokuratūra Rinaldam Muciņam izvirzījusi kādas apsūdzības vai ir sākts kriminālprocess. Ja tomēr atklāsies kādas nelikumības viņa līdzšinējā darbā, dibinātāju lēmums visticamāk būs par darba attiecību pārtraukšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Apkopojot un izvērtējot visu informāciju, mums neradās šaubas par viņa piemērotību šim amatam. Arī Rinalds Muciņš bija sagatavojis pārliecinošu redzējumu par iestādes darbību un attīstību. Atzinīgi par viņa kandidatūru izteicās arī Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs. Tā kā tik labi nepārzinām medicīnas jomu, pretendentu izvērtēšanas komisiju bijām izveidojuši plašu un kompetentu, lai gūtu maksimālu pārliecību par cilvēkiem, ko izraugāmies šajos amatos, un katrs vērtēts ļoti pamatīgi. Ļoti labprāt būtu turpinājuši sadarbību ar līdzšinējām valdes loceklēm, bet viņu lēmums bija negrozāms, — teica Uldis Riekstiņš.

Līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne slimnīcā turpinās savu ārstes darbu.

Otrā valdes locekļa amatā ievēlētā Ilze Binovska ir bijusī jaunjelgaviete. Viņa 13 gadus bijusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece administratīvajos jautājumos.

Valdes priekšsēdētājs amata pienākumus sāka veikt 1. decembrī, valdes locekle — no 2024. gada 2. janvāra

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.