Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles slimnīcā rehabilitācijas un psihiatrijas nodaļa darbu sākusi jaunās telpās

Imanta Kaziļuna foto

Bijušajā Aizkraukles slimnīcas dzemdību nodaļā, poliklīnikas ēkas pirmajā stāvā, skaisti izremontētās telpās iekārtota ambulatorās rehabilitācijas nodaļa un turpat līdzās atvērta arī jaunā ambulatorās psihiatrijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veidojas laba sadarbība

SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne stāsta, ka slimnīca ik gadu atbilstoši tās attīstības plānam izvirza jaunus mērķus un uzdevumus. Taupīgi saimniekojot, vairāku gadu garumā tiek veidots uzkrājums, lai šos mērķus īstenotu. Rehabilitācijas un psihiatrijas nodaļas remontam un iekārtošanai nauda krāta divus gadus, un šogad šo ieceri izdevies īstenot. Tas devis iespēju speciālistiem strādāt jaunās, glītās un ērtās telpās, sniegt jaunus pakalpojumus un arī nodalīt pacientu plūsmu.

Rehabilitācijas nodaļā strādā pieci fizioterapeiti. Izveidojot jauno nodaļu, tiek piedāvāta slingu terapija. Ar modernajām “Tyrostation” darba stacijas sensorizētajām sistēmām “Tymo” un “Pablo” var palīdzēt cilvēkiem uzlabot kustības, to precizitāti, spēka kontroli, ķermeņa koordināciju un mazināt līdzsvara traucējumus. Turpat līdzās tagad strādā arī audiologopēds, kurš pamatā darbojas ar bērniem, taču strādā arī ar pieaugušajiem, kuriem palīdz mazināt runas traucējumus pēc insulta, traumām vai operācijām. “Veidojas laba sadarbība, jo, ja fizioterapeits, strādājot ar cilvēku, jūt, ka ir vajadzīga, piemēram, audiologopēda konsultācija, šis speciālists ir turpat blakus,” stāsta slimnīcas vadītāja.

Šodien pieprasīts pakalpojums

“Tagad fizioterapeitu pakalpojumi ir ļoti pieprasīti, taču agrāk bija grūti pārliecināt cilvēkus apmeklēt šo speciālistu. Tad, kad fiziotrapeiti sāka strādāt, cilvēki vēl nenovērtēja viņu darbu, un, kā jau pie visa jaunā pierod un pieņem lēnām, arī šajā jomā pagāja laiks, kamēr cilvēki sāka novērtēt šo speciālistu devumu, rezultātu, kādu var sasniegt. Šobrīd šiem speciālistiem ir ļoti liela noslodze un ir garas rindas,” stāsta ārste Dzintra Krišjāne. Viņa piebilst, ka Aizkrauklē primāri fizioterapeiti sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus un nedaudz arī maksas. Aptuveni 90% ir valsts apmaksātie, 10% — maksas pakalpojumi, taču jau drīzumā sniegto pakalpojumu apjomu nobremzēs šogad samazinātais finansējums valsts apmaksātiem pakalpojumiem. Taču ir arī tādi pakalpojumi, kurus valsts vispār neapmaksā, piemēram, darbu arī “Pablo” un “Tymo” sistēmām, tas ir tikai maksas pakalpojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Finansējuma samazinājums neattiecas tikai uz fizioterapeitu darbu, bet uz visiem pakalpojumiem — gan izmeklējumiem, gan speciālistu konsultācijām, līdz ar to būsim spiesti ierobežot kvotas, un rindas uz valsts apmaksātajiem pakalpojumiem tikai pieaugs. Tā vietā piedāvāsim maksas pakalpojumus, tikai vai cilvēki būs spējīgi maksāt?” piebilst slimnīcas vadītāja.

Diagnosticē un ārstē

Jauni ērti kabineti iekārtoti arī ambulatorās psihiatrijas nodaļā. “Mums ir divi psihiatri. Viens no viņiem pamatā strādā ar pieaugušajiem, taču pieņem arī pusaudžus. Otrs strādā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem un konsultē arī kā narkologs. Strādā arī klīniskais psihologs, kas sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus un darbojas ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi. Viņš veic diagnostiku. Savukārt otrs klīniskais psihologs šobrīd mācās, lai veiktu šo bērnu ārstēšanu. Tas būs tāds labs tandēms, kad mums līdzās strādā divi speciālisti, kur viens no viņiem veic diagnostiku, otrs — ārstēšanu, un tā ir pavisam cita kvalitāte,” stāsta Dzintra Krišjāne. Viņa piebilst, ka šai nodaļai piesaistīts arī valsts finansēts uztura speciālists un fizioterapeits, kuru pakalpojumus var saņemt ar psihiatra nosūtījumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.