Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles skolniecei otrā vieta starptautiskā zīmējumu konkursā

Šī gada janvārī Aizkraukles novada vidusskolas 1.a klases skolēni, starptautisko konkursu pulciņa dalībnieki, angļu valodas skolotājas Daces Bebrišas mudināti, piedalījās “MY HERO” ( latv. val. — “Mans varonis”) organizācijas rīkotajā zīmējumu konkursā “My Coronavirus Hero” (“Mans koronavīrusa varonis”), kurā Gabriela Grigoroviča izcīnīja augsto otro vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“MY HERO” ir bezpeļņas organizācija — izglītības projekts, kas darbojas kopš 1995. gada un ir dibināts Kalifornijas štatā, ASV. Tas dod iespēju visu vecumu cilvēkiem realizēt savu potenciālu, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas pasaulē un veicinātu starpkultūru komunikāciju, cilvēktiesības, vides apziņu, toleranci, medijpratību un mākslu.

“Bērni, gatavojot darbus konkursam, zīmēja savas varoņu asociācijas saistībā ar Covid-19. Kāds uzzīmēja savu kaķi, sakot, ka tas ir viņa labākais draugs, kas vienmēr ir līdzās kā priekos, tā bēdās, kāds lielu māju ar biezām sienām, vēl kāds — dakterus,” stāsta Dace Bebriša, Aizkraukles novada vidusskolas angļu valodas skolotāja.

Konkursam tika iesūtīti darbi dažādās vecuma kategorijās no dažādām pasaules valstīm, finālam tika izvēlēti darbi no Singapūras, Amerikas Savienotajām Valstīm, Bulgārijas, Nepālas, Indijas, Malaizijas un Latvijas. Pamatskolas vecuma kategorijā finālā iekļuva Aizkraukles novada vidusskolas 1.a klases skolniece Gabriela Grigoroviča. Atzinību guva četri šīs klases bērni — Katrīna Blūma, Kate Lavrennikova, Anastasija Matlava un Everts Zvirgzdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Gabrielas iekļūšanu finālā un atzinību guvušajiem bērniem tika paziņots maija sākumā. Tad bija uzdevums Gabrielai un skolotājai Dacei Bebrišai — 30 sekunžu video ierakstīšana, kurā meitenei angļu valodā bija jāpastāsta mazliet par sevi un par to, kā tapa konkrētais darbiņš. Pēc video nosūtīšanas saņemts oficiāls ielūgums no “MY HERO” organizācijas izglītības atbalsta direktores Lauras Nietzelas Kalifornijā bērniem un skolotājai pievienoties svinīgai finālistu ceremonijai “Zoom” platformā, kuras laikā paziņoja godpilnās 1. vietas ieguvējus katrā vecuma grupā.

Rezultātā Gabriela ieguva otro vietu pamatskolas vecuma grupā. Viņas darbiņš izstādīts mākslas darbu galerijā “MY HERO” organizācijas mājaslapā. Pārējie četri skolēni tika pie atzinības diplomiem.

Skolotāja Dace ir gandarīta un priecīga par bērnu panākumiem. Viņasprāt, neskatoties uz to, ka tas bija tikai zīmējumu konkurss, tas nesis lielu guvumu vairāku iemeslu dēļ. “Pirmklasniekiem tika paplašināts redzesloks, gūstot iespēju virtuāli saslēgties ar Amerikas Savienotajām Valstīm,” viņa stāsta. Pirms svinīgās ceremonijas “Zoom” ar bērniem tika izpētīts globuss, uzzinot, kur ir Amerika un kur Latvija, radot priekšstatu par to, cik tālu atrodas sarunbiedri. Tāpat skolēni uzzināja to, ka dažādās pasaules valstīs ir atšķirīgas laika zonas. “Ja pie mums ceremonija norisinājās pulksten 17, tad Amerikā bija agrs rīts, savukārt Indijas bērni pieslēdzās vēlā vakara stundā,” atklāj Dace.

“Vēl viens neizmērojams ieguvums ir tas, ka pirmklasniekiem bija iespēja angļu valodas stundās gūtās zināšanas un prasmes izmantot dzīvē, reāli sarunājoties ar ārzemniekiem. Viņi sasveicinājās, pastāstīja, no kuras valsts nāk, dalījās ar pieklājības frāzēm, atvadījās,” stāsta skolotāja. “Ir ļoti būtiski šajā agrīnajā vecumā bērnos rosināt interesi par svešvalodu, iepazīt cittautu kultūras un motivēt bērnus izpaust sevi un censties runāt angļu valodā. Lai gan konkursa uzvarētāja laurus neplūcām, pieredze, ko guvām, ir liela, nākotnē centīsimies vēl cītīgāk un ar lielāku entuziasmu,” saka Dace. Viņa pauž pateicību 1.a klases audzinātājai Ligitai Veļčinskai, bērnu vecākiem par atsaucību un skolas vadībai par atbalstu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.