Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles puses uzņēmēji: lai arī ir sāpīgi, rēķinus nomaksāt var

Uzņēmēji ir radoši, un veiksmīgākie vienmēr atradīs izeju no jebkuras situācijas. Šoziem lielais izaicinājums katram ir augstās kurināmā materiālu cenas. 2021. gadā granulu cena bija ap 200 eiro par tonnu, 2022. gada beigās un pašlaik kokskaidu granulas maksā no 350 līdz pat 500 eiro par tonnu. Dubultā pieauga arī dabasgāzes cena. Tomēr, neraugoties uz to, janvāra sākumā aptaujātie Aizkraukles puses uzņēmēji teic — gatavojāmies laikus, un pašlaik, lai arī ir sāpīgi, rēķinus nomaksāt var.
Ruta Vorslava, ēkas Aizkrauklē, kurā ir veikals “Māja”, īpašniece, stāsta, ka trīs stāvu ēku silda ar granulu katlu. Ilgu laiku lietots ar dabasgāzi darbināms apkures katls, bet pērn, pieaugot gāzes cenai, pārgājuši uz nedaudz lētāku kurināmo. Šādu izvēli nenožēlojot. Granulas paspējuši iepirkt, kad to cena bijusi zemāka. Šoziem gaisa temperatūru telpās speciāli nesamazinot, kurinot tā, lai ir komfortabli dzīvot. Granulu katlam nav nepieciešama regulāra uzmanība. Siltākā laikā kurināmā tvertni piepilda reizi nedēļā, bet, kad aukstāks — katru piekto dienu. Ruta Vorslava saka, ziemas mēnešos apkurei vidēji iztērē ap 1000 eiro. Līdz ar to līdz šim nav bijusi nepieciešamība apkures izmaksu dēļ palielināt preču cenu. Par saules enerģijas izmantošanu tuvākajā nākotnē uzņēmums nedomājot, tā vietā vasarā, kad kurināmā cenas ir zemākas, centīsies iepirkt granulas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.