Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pašvaldība plāno ļaut makšķerēt lejpus Pļaviņu HES

Foto no “Staburaga” arhīva.

Jaunie noteikumi makšķerēšanai lieguma zonā lejpus Pļaviņu HES pašlaik tiek saskaņoti. Par pašvaldības ūdeņu uzraudzību, apsekošanu un kontroli Aizkraukles novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar biedrību “Vides aizsardzības asociācija”, kurā darbojas sabiedriskie vides inspektori. Biedrības valdes loceklis Aivars Ruņģis informē, ka patlaban izstrādāti un saskaņošanai instancēs – Zemkopības ministrijā, Valsts vides dienestā, vides zinātniskajā institūtā “BIOR” un Aizkraukles novada domē – iesniegti jauni noteikumi, kuros būs paredzēts izsniegt licenci makšķerēšanai kilometru lejpus Pļaviņu HES, turklāt tajos paredzētas arī licences izsniegšanas maksas izmaiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jauno noteikumu izstrādes un apstiprināšanas procesu esam uzsākuši novembrī, jau saņemts Zemkopības ministrijas koriģējums, veikti labojumi un noteikumi sagatavoti atkārtotai iesniegšanai. Tālāk sekos saskaņošanas process ar citām instancēm,” skaidro Ruņģis.

“Patlaban tik ļoti nevajag akcentēt, ka šobrīd ir kaut kas zaudēts, jo makšķerēšanā ir klusā sezona un lejpus Pļaviņu HES šajā laikā tikpat kā netiek pārdotas makšķerēšanas licences. Šajā Daugavas posmā makšķernieki var makšķerēt tikai no krasta, šis liegums ir spēkā jau no 1999.gada. Taču, ja makšķernieki vēlas te piekļūt un makšķerēt, arī turpmāk šāda iespēja tiks dota, ieviešot licencēto kārtību,” norāda Ruņģis.

Jauno noteikumu saskaņošana un apstiprināšana var ilgt vairākus mēnešus. Kad tie stāsies spēkā, makšķernieki varēs saņemt licenci, lai makšķerētu arī aizlieguma zonā kilometru lejpus Pļaviņu HES, savukārt “Vides aizsardzības asociācija” kontrolēs šo noteikumu ievērošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 2025.gada 31.decembrim ir spēkā licencētās makšķerēšanas nolikums, kas nosaka, ka 1000 metru lejup pa straumi no Pļaviņu HES aizsprosta ir aizliegts makšķerēt. Savukārt saskaņā ar jauno Pašvaldību likumu, kas stājas spēkā šī gada 1.janvārī, pašvaldība var pieņemt saistošos noteikumus, kuros paredzētu izsniegt licences makšķerniekiem, kas ļautu šajā upes posmā makšķerēt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.