Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Aizkraukles pašvaldība gadumijā salūtu nerīkos

Salūts gadumijā Aizkrauklē. Foto no “Staburaga” arhīva.

Novembra izskaņā Aizkraukles novada pašvaldība savā Facebook.com kontā izveidoja aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par salūtu, sagaidot Jauno gadu Aizkraukles pilsētā. Lai gan aptaujā vairākums balsotāju izteica vēlmi pēc salūta rīkošanas, pašvaldība tam savus līdzekļus šogad neatvēlēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam saņēmuši iedzīvotāju ierosinājumu, ka gadumijā tomēr vajadzētu novada iedzīvotājus iepriecināt ar salūtu, tāpēc šī jautājuma izlemšanā vēlamies uzklausīt iedzīvotāju ieteikumus. Tātad: ja iedzīvotāji tā izlems, Aizkrauklē Jaungada naktī būs salūts!” — ar šādu tekstu sākās ziņa par aptauju. Balsojums oficiāli noslēdzās 5. decembrī, iespējams, kāds nobalsojis vēl pēc šī datuma, taču kopaina skaidra — absolūtais vairākums aptaujas dalībnieku — 531 cilvēks — norādījuši, ka vēlas gadumijā salūtu, uz pusi mazāk — 259 — nē.

Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs, skaidro, ka aptauja nebija vislabākais viedokļu skaidrošanas veids, jo tā neparādīja konkrēti aizkraukliešu viedokli. Aptaujā varēja piedalīties ikviens, līdz ar to izkristalizējās socioloģiski un ētiski ievirzes principi salūta jautājumā: “Pašvaldības budžetā nebija paredzēti līdzekļi salūta rīkošanai, un šāda iespēja arī netiks meklēta. Aptauja tika veikta, jo, interesējoties par gadumijas nakti, iespējamību organizēt uguņošanu izteikušas privātpersonas, taču nebija skaidrības par iedzīvotāju attieksmi. Cilvēku viedokļi dalās. Vieni salūtu vēlas, otrā pusē ir argumenti par dzīvnieku reakciju uz troksni, ko rada salūts, bailes radīt trauksmi ukraiņiem un līdzekļu nelietderīga izmantošana.”

Lai gan pašvaldība neorganizēs salūtu, taču neiebildīs, ja to darīs privātpersonas. Šobrīd gan konkrēta piedāvājuma neesot. Tāpat ik gadu daudzos Aizkraukles daudzdzīvokļu māju pagalmos gaisā tiek laistas raķetes.

Zināms, ka Vecgada vakarā, 31. decembrī no pulksten 17, līdz 1. janvārim pulksten 1 Aizkraukles centrālajā laukumā būs skatāms audiovizuāls Jaungada stāsts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.